niedziela, maja 25, 2014

Kawa mrożona dla kobiet w ciąży


Kofeina w ciąży - jaka dawka kofeiny w ciąży jest bezpieczna?


Czy można pić kawę w ciąży? Kobieta w ciąży może pić kawę. 

Kawa w ciąży to nie jest jakiś zakazany owoc. Owszem, należy ją ograniczać ze względu na dobro dziecka, bo przecież każda matka chce dla swojego dziecka najlepiej, ale nie trzeba z niej zupełnie rezygnować. Jest też druga kwestia - kawa w ciąży nie smakuje każdej kobiecie. Wstręt do kawy w ciąży, czy może po prostu niechęć do kawy w ciąży dopadła i mnie, więc odstawiłam ją w każdej z ciąż. Odrzucenie od kawy w ciąży nie jest niczym nadzwyczajnym. Węch podczas ciąży jest na tyle wyczulony, że każdy zapach staje się kilka razy silniejszy, tym samym możecie po prostu przestać go tolerować, bo kawa oprócz smaku ma też intensywny zapach, który w okresie ciąży intensyfikuje się jeszcze bardziej.

Należy pamiętać, że kofeina nie znajduje się jedynie w kawie. Kofeinę zawiera także czekolada, herbata, yerba mate, napoje z guaraną, czy coca - cola. 

Bezpieczna dawka kofeiny w ciąży, a zarazem maksymalna dawka kofeiny to 200 - 300 mg, czyli około 3 filiżanki kawy, albo 4 kubki czarnej herbaty. Pamiętajcie, że źródła kofeiny są różne i należy je sumować. Czyli będąc w ciąży nie możesz wypić 3 filiżanek kawy i 4 kubków herbaty.

Kawa mrożona - składniki:  • 2 łyżeczki kawy instant, u mnie to kawa zbożowa Inka
  • 100 g kostek lodu
  • 1 łyżeczka cukru
  • 250 ml mleka, może być mleko roślinne


Kawa mrożona - przygotowanie:


Wsypujemy do blendera łyżeczkę cukru, 2 łyżeczki kawy inki i około 100 gram kostek lodu. Miksujemy. Następnie ściągamy ze ścianek poruszony lód. Dolewamy mleko, około 250 ml, dodatkowo do smaku można dodać odrobinę ulubionego syropu smakowego, wtedy najlepiej zrezygnować już z dodawania cukru. Całość miksujemy pół minuty do uzyskania pianki, która świetnie prezentuje się w wysokiej szklance. Smacznego i nie dajmy się upałom!

2 komentarze:

  1. na te upały to kawa mrożona to idealna sprawa :) unikam kofeiny bo lekarz nie pozwolił i zamiast zwykłej kawy robię mama coffee, zalewam niwielką iloscią gorącej wody, dodaję mleko, kostki lodu a czasam iteż waniliowe lody zamiast mleka i robię shake'a fajnei to chłozi i nie podności ciśnienia

    OdpowiedzUsuń

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger