piątek, września 19, 2014

Warsztaty "Mamo To Ja" Wrocław


Wczoraj, razem z mężem i Oskarkiem udaliśmy się na warsztaty organizowane przez EDIPRESSE POLSKA. We Wrocławiu odbywały się one w hotelu Sofitiel, na pierwszym piętrze. . Kolejka do windy była dłuuuuga, stał wózek za wózkiem ;) ale wszystkie daliśmy dzielnie radę.


Tematem numer 1 było chustonoszenie.

Pani prowadząca ten wykład nie miała za dużego przebicia przez płacz obecnych na sali dzieci i my siedząc z tyłu praktycznie jej nie słyszeliśmy. Wykład prowadzony był z ramienia Lenny Lamb.


Tematem numer 2 była pierwsza pomoc.

Tutaj wielki plus dla organizatorów i Pana prowadzącego blok. Zagadnienia, które omawiał są na prawdę bardzo istotne, RKO i postępowanie w przypadku zakrztuszenia niemowląt to dla wielu rodziców temat nieznany. . A wtedy liczą się sekundy i warto wiedzieć co robić zanim przyjedzie do nas pogotowie ratunkowe w przypadku zagrożenia życia dziecka. Oby więcej takich akcji!

Tematem numer 3 było żywienie niemowląt.

Początkowo Położna ze szpitala przy ulicy Chałubińskiego omawiała jak należy rozszerzać dietę dziecka, aby uniknąć alergii itd.
Później do głosu doszła Pani z Enfamilu i o dziwo nie namawiała natarczywie do przestawienia dziecka na mm, a wręcz zaznaczyła, że kp jest niezwykle ważne ;)

Pochwalę się, że dla Synka wygrałam ogrodniczki :) a z giftów jakie otrzymała każda mama to: ubranko z napisem Kocham moją Mamę, ale rozmiar ten, który teraz nosimy i jakby nie na tę pogodę, a szkoda.. do tego stary numer Mamo To Ja, Mama Coffee, 3 próbki Ziaji, 3 pampersy Dada. A.. i co ważne ;) na sali był przewijak i pieluszki do zmiany, także nie trzeba było się o nic martwić, jakbym wiedziała to nie brałabym pół torby Pampersów na wszelki wypadek :P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miłego dnia!