piątek, listopada 07, 2014

Blogosfera Canpol - recenzja butelek antykolkowych :)

We wrześniowej akcji testowania braliśmy czynny udział, do testów dostaliśmy butelki antykolkowe szerokootworowe z serii "Owoce".

Jako, że Oskarek skończył w tym tygodniu dopiero 5 miesięcy i butelki używa raczej do picia koperku, czy rumianku to obecnie na testu nadawała się butelka "EasyStart" o pojemności 120 ml.


Na powyższym zdjęciu mamy butelkę (z filizanką koperku), "zatyczkę" i dysk zabezpieczający.

Butelka posiada zawór antykolkowy, który pozwala na odprowadzenie powietrza z wewnątrz butelki, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki u maluchów. Smoczek wykonany jest na wzór kobiecej piersi.

Butelka ma świetny design i bardzo dobrze trzyma się ją w dłoni. Dziwi mnie tylko to, że na najmniejszej jest napis sugerujący używanie butli przez dziewczynkę, a na największej przez chłopca, a przecież i chłopcy i dziewczęta są kiedyś małe i z wiekiem rosną. . Hmm, trudno mi to jakoś zrozumieć, co autor miał na myśli.

U nas niestety średnio sprawdził się smoczek, który przy tej najmniejszej butelce wydaje jak na małe dziecko za dużo płynu na raz i ciągle z resztą. Karmiąc piersią mleko też często leci jak szalone, nie raz Maluch się krztusił, nie powiem ale tutaj, projektując produkt dla małego człowieka powinno mieć się na uwadze, że nie jest on w stanie tak szybko połykać.


Dobra wiadomość jest taka, że z czasem Oskar oswoił się z butelką na tyle, ze udało się zrobić zdjęcie, kiedy z niej korzysta, bo przestał się ciągle krztusić. 

W mojej ogólnej ocenie butelki są warte zakupu. :)

2 komentarze:

  1. My też bardzo je polubiliśmy :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Synek jak był mały miał straszne kolki ale szczerze to już nie pamiętam jakiej butelki używałam :)

    OdpowiedzUsuń

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger