czwartek, marca 19, 2015

Ukojenie dla snu maluszka. Białe szumy.

Dlaczego niektóre dzieci ze snem mają na bakier?
Teże chciałabym to wiedzieć. .
Oskar zasypia z trudem, widać że jest strasznie zmęczony ale uśpić Go to nie lada wyczyn.
Dziś jest w dodatku chory, od tygodnia niestety. Choroba to tak beznadziejny okres w życiu dziecka i matki, że aż szkoda słów (w dodatku pani szanowna doktor, która twierdzi że wszystko jest w porządku, choć ja widzę, że z dnia na dzień gorzej jest). Więcej o katarze przeczytacie tutaj--> http://drogadosiebie.pl/katar/
Dziś było wyjątkowo trudno o spokojny sen. Podchodziliśmy do tematu chyba z 5 razy.. i już nam się prawie udało, no ale katar. Zaczął dusić, trzeba było reagować, płacz i wybudzenie. Tak..
Znalazłam niedawno bardzo ciekawy zbiór dźwięków w internecie i postanowiłam wypróbować.
Najpierw włączyłam dźwięk palonego w kominku drewna. Jako, że nigdy tego dźwięku nie słyszał postanowiłam jednak dać szansę uspokajającemu biciu serca. Zasnął wręcz w sekundzie. Działa!


Kliknij w banner, a przeniesiesz się do krainy ukojenia snu!

Macie do dyspozycji nagrania trwające 1 godzinę jak i 10 godzinne. Wszystko zależy od predyspozycji Waszego Malucha. Każde dziecko jest inne i jedno będzie potrzebowało białego szumu, aby jedynie zasnąć, inne będzie potrzebowało go przez cały czas trwania snu. 

Dźwięki mogą nam się wydawać dziwne, w takim sensie, że początkowo nie wyobrażamy sobie jak przy czymś takim można spać (!?)

Białe szumy mają za zadanie maskować inne odgłosy, które przeszkadzają maluchom przy zasypianiu, a także przy uspokajaniu, kiedy dziecko głośno płacze. 
Rozdrażnione dziecko trudno jest uspokoić, ciche dźwięki nie przyniosą efektu o jaki chodzi rodzicom. Dźwięk jaki może je uspokoić musi być głośniejszy niż ich płacz lub równie donośny, dlatego aby uspokoić maluszka włącz dźwięk bardzo głośno po czym w miarę jak się uspokoi zmniejsz głośność do poziomu lejącej się wody z prysznica.

Dzieci w łonie matki przyzwyczajone są do odgłosów jakie wydają narządy wewnętrzne, są to dźwięki głośno dudniące i takie też najlepiej sprawdzą się przy noworodku.

Wejdźcie na lulanko.pl i sprawdźcie jak białe szumy działają na Wasze Maleństwa. Czekam na relacje, wierzę że od teraz usypianie będzie łatwe, proste i przyjemne. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger