niedziela, czerwca 21, 2015

Czytaj etykiety człowieku! Jak nie dać się oszukać w dzisiejszych czasach?

Producenci niestety w większości przypadków próbują na konsumentach ugrać ile się da. . Używają różnych sztuczek. I jeśli nie będziesz uważny drogi konsumencie to złapiesz się na nie jak ryba w sieci.

Ulepszacze, polepszacze, sztuczne aromaty, konsetwanty, cukier w cukrze. . To tylko wierzchołek góry lodowej składników jakie możecie znaleźć w produktach jakie na codzień dostępne są w sklepach. Często niegdy byście nie podejrzewali, że nie niektóre składniki mogłyby się znaleźć w danym produkcie i wreszcie! Czytając etykietę oczy wychodzą z orbit, jak to możliwe?!
Szczerze, to ja się często zastanawiam, czy po wyłączeniu w sklepach światła niektóre z tych rzeczy świecą w ciemności, na prawdę.
"Tablica mendelejewa", na takim dziale powinny leżeć te produkty.

Czytajcie etykiety, to nie boli, a wręcz leczy. To nie prawda, że produkty, które w swoim składzie mają same dobre rzeczy są drogie. Kto szuka, nie błądzi.
Oczywiście są takie, które są drogie, ale nikt nie powiedział, że te musicie kupić, ba! Niektóre bardzo drogie produkty mają taki skład, że bałabym się ich dotknąć! Tutaj płacicie głównie za reklamę, jakiej podjął się producent, nic więcej na taką cenę nie zasługuje.

Starajcie się. Przede wszystkim dla swoich dzieci, bo to one od Was się wszystkiego uczą i polegają na Waszych wyborach. Starajcie się o ich dobry start w przyszłość, o to, żeby młody organizm miał siłę stanąć na wysokości zadania, kiedy zajdzie taka potrzeba. Nie zatruwajcie świadomie siebie i Waszych rodzin. Nie kupujcie przede wszystkim tzw. "Gotowców", bo to one zawierają najwięcej tego co złe.

Uważam na to co jem/jemy. Cały czas znajduję wokół siebie producentów wartych uwagi, którym nie zawaham się zawierzyć, bo wiem, że są uczciwi i nie chcą krzywdzić organizmów swoich klientów.

Jednym z takich producentów jest Gospodarstwo Rolne Pliczko mieszczące się w Woźnikach, niedaleko Tarnowskich Gór. Zakupy można poczynić na stronie www.pliczko.pl lub pojechać osobiście pod adres wskazany na stronie internetowej.

Szeroki wybór mąk, nasion, bakalii i nie tylko. Dla każdego coś się znajdzie.
To zachęta z mojej strony, abyś sam przekonał/a się o tym, że podstawowe produkty w łatwy sposób dowiodą Tobie, że idąc na skróty, tak na prawdę skracasz swoje życie. Przygotowanie czegoś samemu ze sprawdzonych produktów sprawi, że poczujesz się dumna/y z tego, że potrafisz dokonać rzeczy, które nie dla każdego są tak oczywiste i będziesz z radością patrzył/a jak zdrowymi produktami karmisz siebie i swoją rodzinę.

A może sam/a należysz do kooperatywy spożywczej w swoim mieście i tacy producenci nie są Tobie obcy? Jeśli tak, to chętnie poproszę o namiary na takowych ;)

Zachęcam również do tworzenia zamówień grupowych, dzięki którym koszt przesyłki może się znacznie zmniejszyć lub po prostu zniknie i wtedy ceny produktów z Gospodarstwa Rolnego Pliczko okazują się mniejsze niż w supermarkecie. Ha!
A jakość tych i tamtych? Odpowiedzcie sobie sami.. ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger