wtorek, lipca 19, 2016

Kolorowanki / malowanki 2+

Kolorowanie to niezwykle ważne zajęcie młodego człowieka. Wspomagają jego rozwój psychomotoryczny, uczą cierpliwości i rozwijają wyobraźnię. Ostatnio wybraliśmy 4 kolorowanki z przedziału wiekowego Oskarka (2l) z wydawnictwa Siedmioróg. Oskar dopiero uczy się kolorować i uważam, że moja pomoc w tym jest bardzo ważna, dlatego będziecie widzieć kolorowanki pomalowane częściowo także przeze mnie ;)
Pierwsza z nich to "Pierwsze malowankiKoloruję nie przechodząc za linię". Znajdziemy w niej 32 proste obrazki z okrutnie grubymi konturami (to wcale nie jest wadą). Wszystko po to, aby nie wyjechać za linię ;) Malowanie może odbywać się zarówno kredkami różnego rodzaju, flamastrami, czy farbami, technika dowolna. Właściwie tylko wyobraźnia nas tutaj ogranicza. W tej serii możecie także kupić malowankę ze zwierzątkami.
Druga to "Magiczne kartki - Moje pierwsze obrazki". Książeczka z obrazkami dla dzieci z przedziału od 0-3 lata. To "0" uważam za trochę przesadzone ;) Na kredowym papierze odkrywamy zalążek "czegoś" i zamazując kartkę ołówkiem ukazuje się nam obrazek. Z tym zamazywaniem to nie jest takie hop siup jednak, ponieważ mój dwulatek niestety nie potrafi zamazać kartki ołówkiem tak, żeby ukazał się pięknie obrazek. Co innego suche pastele, nimi potrafi sobie poradzić, jednak nie każda mama jest skora dać dwulatkowi w łapki suche pastele, bo.. masakra gwarantowana, niestety ;)
W książeczce znajdziemy krótkie opowiadanie, a także 24 obrazki.
Trzecia to "Zwierzęta - malowanka". Znajdziemy w niej kontury ponad 30 zwierząt wraz z podpisem. Obrazki są proste i dzięki nim dziecko z łatwością jest w stanie zapamiętać nazwy wielu zwierzątek, co jest kolejnym aspektem edukacyjnym, nawet w wypadku mojego synka większym niż kolorowanie, ponieważ tę książeczkę lubi sobie po prostu przeglądać nazywając po kolei wszystkie zwierzątka.Czwartą i ostatnią pozycją z kolorowanek są "Czarodziejskie kolory. Umiem malować".
To jest dopiero magia! Wystarczy pędzelek, trochę wody i zabawa gotowa. Malując czarno biały obrazek wypełniony kropkami całość maluje się w piękne barwy tylko przy użyciu wody. Coś niesamowitego :) ja bym jedynie poprawiła intensywność kolorów, ponieważ są nieco blade.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger