piątek, lutego 10, 2017

Krem kokosowy

Kokos, malina i pigwa to wprost boskie połączenie. W dodatku, przy przygotowaniu tego deseru nie musicie martwić się o jego formę, o wypiekanie, bo robi się go prosto i przyjemnie bez użycia piekarnika. Do pucharków nakładamy po prostu dużą łyżką. Taki pyszny deser dla opornych, uwierzcie w siebie i do dzieła. Konfitura malina z pigwą od Za Siedmioma Smakami to wspaniały smak przetartych malin z dodatkiem pigwy, które zasmakują każdemu. Bardzo dobrze wyczuwalny smak malin jest wprost oszałamiający dla kubków smakowych! Tego trzeba spróbować. :)


Potrzebujemy:

Z 1 litra mleka odlewamy szklankę i mieszamy w niej żółtka i mąkę ziemniaczaną. Pozostałą część mleka podgrzewamy wraz z cukrem i wiórkami kokosowymi. Do gorącego mleka energicznie wlewamy rozmieszane żółtka z mąką ziemniaczaną i cały czas mieszając trzepaczką zagotowujemy całość.


Naczynie o wymiarach około 23x23 cm wykładamy herbatnikami i zalewamy ostrożnie połową lekko ostudzonego kremu. Przykrywamy go kolejną warstwą herbatników,a na nie rozsmarowujemy kleksy konfitury. Zalewamy resztą kremu i przykrywamy folią spożywczą, aby nie utworzyła się nam na wierzchu "skorupa". Odstawiamy do pełnego ostygnięcia.

Podajemy w miseczkach po prostu nałożone dużą łyżką. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger