sobota, lutego 18, 2017

Ryba w orkiszowej panierce

Ryby wprost uwielbiam, ale staram się wybierać je z głową i nie jem wszystkich dostępnych gatunków, ani wszystkich dostępnych form jakie istnieją na rynku. Niektóre są po prostu zbyt zanieczyszczone i wg mnie to szaleństwo w ogóle je sprzedawać, bo ludzie często są bardzo nieświadomi i nie mają parcia na do edukowanie się i kupują truciznę w worku, tak to niestety muszę nazwać. Paluszki rybne, czy te o wymyślnych kształtach skierowane dla dzieci także nie powinny być przez nikogo kupowane, wystarczy przeczytać skład, uczulam Was na to. :) Ja swoją rybę przygotowałam w panierce z Pełnoziarnistych opiekanych płatków orkiszowych od Sonko, które stworzyły cudownie chrupiącą skorupkę, a ryba w środku dzięki temu była bardzo soczysta.


Potrzebujemy:

Kostki Rozmrażamy, ale nie do końca, wtedy nie rozpadają się przy panierowaniu. Wyjmujemy je np godzinę przed smażeniem i tyle wystarczy.
Oprószamy solą i pieprzem.

W 1 talerzu rozkłócimy jajko, w drugim wysypujemy trochę mąki pszennej, a w 3 zmielone Pełnoziarniste opiekane płatki orkiszowe.
 
Rybę kolejno obtaczamy w mące, jajku i płatkach, a następnie wkładamy na patelnię z rozgrzanym olejem rzepakowym i smażymy z obydwu stron po kilka minut.

Podajemy z Multigrano z ryżem  czerwonym i surówką z kapusty pekińskiej i pomidora. Jeżeli chcecie przepis na surówkę, dajcie znać! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger