czwartek, marca 02, 2017

Kokosowy pudding chia z karmelem daktylowym. I niespodzianka.

Taki zdrowy deser chia, z dodatkiem pysznego karmelu daktylowego cieszy nasze podniebienia niezłomnie odkąd odkryliśmy moc ziarenek chia i fantastyczne słodziwo w postaci daktyli. Daktyle Medjool od Zdrowe Daktyle to duże suszone owoce o mięsistym wnętrzu z pestką, które idealnie nadają się do przyrządzenia ich na milion sposobów. Gwarantuję Wam, że Was oczarują, na końcu wpisu mam dla wszystkich tutaj obecnych niespodziankę! Być może i Wy będziecie mogli niedługo rozkoszować się smakiem daktyli Medjool?


Potrzebujemy (na 2 porcje):
  • 400 ml mleka kokosowego
  • 4 łyżki ziaren chia
  • 8 daktyli Medjool od Zdrowe Daktyle
  • 10 orzechów brazylijskich + 6 do ozdoby
  • 2 owoce kiwi
Ziarenka chia zalewamy mlekiem kokosowym i odstawiamy do napęcznienia. Na początku trzeba je kilka razy przemieszać, aby nie powstały grudki. Ja swoje chia namaczam wieczorem, żeby rano mieć pożywne śniadanko.

Z daktyli wyjmujemy pestki i zalewamy je wrzątkiem, tak żeby je przykryć. Odstawiamy na 15 minut, po czym wyławiamy je łyżką, nie wylewając wody. Ta będzie nam jeszcze potrzebna.

Orzechy mielimy na proszek, lub możemy zostawić większe kawałeczki, zależy jak lubicie.
Do orzechów dodajemy daktyle i 1/3 wody z moczenia daktyli. Blendujemy. W razie konieczności, gdyby karmel wydawał Wam się zbyt suchy, możecie dolać więcej wody z daktyli.

Kiwi obieramy, kroimy na plasterki i wycinamy foremką do ciastek.

Do pucharka wkładamy po 1/4 naszego puddingu chia. Między pudding, a ściankę pucharka wciskamy plasterki kiwi. Zalewamy je kolejną 1/4 puddingu. Na pudding delikatnie nakładamy po 1/2 karmelu i posypujemy lekko posiekanymi orzechami brazylijskimi.

Mam dla Was jeszcze kod rabatowy na zakup daktyli w sklepie  https://www.zdrowedaktyle.pl/

Rabat w wysokości 15% obowiązuje do 31.03.2017 

Jeżeli napotkacie w sklepie inną promocję, to musicie wybrać tę, z której chcecie skorzystać, ponieważ nie łączą się ze sobą.

KOD RABATOWY: zdrowedaktyle01


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger