środa, kwietnia 12, 2017

Kotlety z sera

Pysznie ciągnące się kotlety wegetariańskie z Sera Korycińskiego "Swojskiego" Agnieszki i Marcina Bielec to propozycja na pyszny obiad. Każde inne kotlety będą wymagały od Was włożenia w nie więcej pracy niż w te serowe, które robi się błyskawicznie, a efekt jest niesamowicie powalający. Oczywiście dużą zasługę ma tutaj ser, który rozpływa się w ustach jeszcze przed obróbką i nie ma sobie równych. :) Pani Agnieszko, Panie Marcinie, chapeau bas. Jesteście w tym najlepsi!

Kiedyś takie kotlety robiłyśmy z siostrą, ale z zupełnie innego typu sera i muszę przyznać, że moje obecne odbiegają od nich na kilometr. Ser koryciński, to ser, który sprawia, że każda potrawa, do którego został on dodany nabiera niebywałego wyrazu, lekkości, kremowości, puszystości. Jestem nim oczarowana.  

Potrzebujemy:


Płatki kukurydziane rozdrabniamy na malutkie kawałki, najlepiej wrzucić je do woreczka i tłuc wałkiem :)
Rozkłócamy widelcem 2-3 jajka.
Plastry sera moczymy w jajku, później w panierce, jeszcze raz w jajku i ponownie w panierce. Ser musi być dokładnie obtoczony w panierce.
Smażymy na patelni z rozgrzanym olejem z obydwu stron na złoty kolor.
Kotlety świetnie smakują z pieczonymi, czy nawet odgrzewanymi ziemniakami, do tego ulubiona surówka i ja osobiście jestem ukontentowana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger