poniedziałek, sierpnia 14, 2017

Najlepsza mrożona kawa!

Wiecie jak przygotować mrożoną kawę? 

Wielu z nas popełnia błędy, na przykład dodając do gorącej kawy lody/kostki lodu/zamrożone mleko. Kończy się to niestety zawsze katastrofą, bo nie o to w mrożonej kawie chodzi. Dodanie lodów  do gorącej kawy spowoduje, że rozpuszczą się one w mgnieniu oka i nawet za bardzo nie będzie nam dane się nimi delektować. Dodanie kostek lodu tylko ją rozwodni, przez co stanie się dużo mniej smaczna, a dodanie zamrożonego mleka sprawi, że takie mleko nam się zważy. 

Taką pyszną mrożoną kawę pijemy podczas upałów
Taką pyszną mrożoną kawę pijemy przez papierową słomkę podczas upałów

Spójrzcie jak robię to od podstaw.

Najpierw parzę kawę i uważam, że ta zaparzona w kawiarce ciśnieniowej jest równie smaczna jak ta z ekspresu ciśnieniowego, a różnica w cenie znaczna! Mieliście kiedyś do czynienia z taką kawiarką (spójrz)? Jeżeli nie, a marzycie o porannej kawie z ekspresu, a na ten Was póki co nie stać, warto zainwestować w niewielkich rozmiarów kawiarkę. Ta zdecydowanie poprawi Wasz komfort życia. 

Kawiarka
Kawiarka 

Zaparzona kawa w kawiarce ciśnieniowej
Zaparzona kawa w kawiarce ciśnieniowej

Zaparzoną kawę przelewam do filiżanki, w której wystudzi mi się ona do temperatury pokojowej. Następnie kawę przelewam do silikonowej foremki na lód, mniej więcej tyle samo będę potrzebowała kostek z zamrożonym mlekiem.

Przydatne do mojej kawy będzie również zimne mleko, które warto włożyć na kilka godzin do lodówki, ulubione lody oraz mleko skondensowane, które doda niesamowitej słodyczy.

Po około 4 godzinach nasza kawa i mleko powinny być już zamrożone. Nasza przepyszna mrożona jest już na wyciągnięcie ręki.

Akcesoria do przygotowania mrożonej kawy, dostępne w sklepie Garneczki
Akcesoria do przygotowania mrożonej kawy,  w tym szklanki do latte (https://www.garneczki.pl/tagi/szklanki-do-latte)

Do wysokich szklanek (które wcześniej możecie również umieścić w zamrażarce), ja używam takich do cafe latte, wlewamy po 2 łyżki mleka skondensowanego, na to wsypujemy na przemian po 1 kostce zamrożonej kawy i mleka, powinno się zmieścić po 3 różne kostki, czyli łącznie 6 kostek.

Ubijacz do mleka Botti
Ubijacz do mleka Botti. Do kupienia tutaj

Teraz coś co odwróciło moje życie do góry nogami. Naprawdę! Spieniacz do mleka, to najlepsze co mogło mi się przydarzyć jeżeli chodzi o rytuał kawowy. Najlepsze urządzenie jakie tylko miałam okazję używać. Mogę mówić o nim w samych superlatywach, ponieważ nie widzę wad, a używam go już od jakiegoś czasu i jeżeli takie by były, na pewno bym już je odkryła. To taki mały czajniczek na mleko, który ma aż 4 funkcje, tym razem użyłam tej, która spienia mleko na zimno. Spienia na zimno - to brzmi jak "ciepły śnieg", po prostu normalnie jest to nie do osiągnięcia, a mój ubijacz do mleka to potrafi i za to jestem mu najbardziej wdzięczna Nawet do zwykłej kawy lubię dolać zimnego mleka, które nieco ją schłodzi, a sprzęt robi dodatkowo ekstra piankę, która pozwala mi się poczuć jak w najlepszej kawiarni! :) Tę przyjemność możecie sobie sprawić odwiedzając sklep internetowy Garneczki.
Spieniamy więc odpowiednią ilość mleka i wlewamy ją do szklanek, mniej więcej 2 cm przed górną krawędź.

Teraz gałkownicą do lodów nakładamy po 2 gałki ulubionych lodów, do szklanek wkładamy papierową słomkę i długą łyżeczkę i efekt wow gotowy! :) 

Kawa jest bardzo, bardzo mrożona, wytrzyma spokojnie do 30 minut nawet podczas największych upałów, dlatego uważam ją za najlepszą z najlepszych kaw, które przypisuję do tych ekstremalnie mrożących krew w żyłach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger