czwartek, września 07, 2017

Roladki z szynką

Roladki nadziane ciągnącym się serem, szynką i papryką z pewnością sprawią, że małżonka serce zabije do Ciebie mocniej, a dzieciaki będą stały w kolejce po następne kawałki. Plan doskonały, nieprawdaż?

Nie jest to tajemnica, że szynka i ser kochają się miłością ogromną, szeroką i głęboką, a zakorzeniona jest ona na wieki. (Kiedy się już tak porządnie ze sobą skleją, ciężko je rozkleić, lepiej zjeść i po kłopocie :D )

Pamiętajcie jednak, że do kupowania wędlin warto podchodzić z głową i warto jej przy okazji nie stracić. Dlatego też, ja, przywiązuję dużą wagę do składów. Mają być one proste, zrozumiałe i krótkie. Gwarantuje nam to to, że jemy wędlinę wolną od polepszaczy, ulepszaczy i tym podobne. Warto sprawdzać, czy w swoim zasięgu nie macie dostępu do wędlin od Urbanowscy Tata i Syn, bo naprawdę jest moc! 


Potrzebujemy:
Ciasto:

  • 260 g ciepłego mleka
  • 15 g cukru
  • 5 g suchych drożdży, bądź 10 g świeżych
  • 400 g mąki pszennej, użyłam chlebowej
  • płaska łyżeczka soli
  • 30 g masła 

Nadzienie:

Drożdże rozpuszczamy w ciepłym mlekiem wraz z cukrem. Kiedy drożdże się rozpuszczą, do miski dodajemy pozostałe składniki w kolejności w jakiej zostały podane. Wyrabiamy gładkie i elastyczne ciasto, które przykryte lnianą ściereczką odstawiamy do podwojenia swojej objętości.

Kiedy nasze ciasto jest już wyrośnięte, blat smarujemy lekko oliwą, a ciasto rozciągamy lub rozwałkowujemy na cienki, szeroki placek.

Szynkę kroimy w kosteczkę, ser ścieramy na tarce, papryka również chętnie da się pokroić w kosteczkę.

Na ciasto wykładamy cały ser, posypujemy tenże ser szynką i papryką.

Teraz zwijamy rulon zaczynając od dłuższego boku. Ściśle zawiniętą roladę kroimy na paseczki o szerokości około 2 cm. Każdy krążek układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia w dość dużej odległości, ponieważ jest to ciasto drożdżowe, które jeszcze sporo urośnie.

Kiedy blacha jest już cała zapełniona, bułeczki odstawiamy do napuszenia na około 30 minut. 

Po tym czasie pieczemy je przez około 15 minut w 200 stopniach C.

1 komentarz:

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger