sobota, grudnia 02, 2017

Dodatki w stylu shabby chic od Madame Binier

Zapewne wielu z Was wie, jak ważne są dodatki w domu, bez nich nie ma on wyrazu - to one nadają mu "tego czegoś". Chcę Wam dzisiaj pokazać dodatki w stylu shabby chic i zaraz napiszę też czym on się wyróżnia.

Styl shabby chic jest najbliższy mojemu sercu i choć nie uda mi się zrobić typowego shabby u siebie to jego podstawowe cechy jak najbardziej postaram się zachować. Dużo bieli, przecierane elementy, rozmyte pastele, róże i koronki z pewnością znajdą u mnie miejsce i zagoszczą na długo.

Styl ten można nazwać stylem starym, romantycznym, ponieważ jego istotą są meble i dodatki o starodawnych finezyjnych kształtach, celowo postarzane na przykład poprzez przecieranie. Niestety bardzo łatwo jest popaść w kicz - jeżeli przesadzimy z nagromadzeniem dodatków w tymże nurcie. 

Ja shabby chic uważam także za styl bardzo domowy, taki który stwarza niepowtarzalną atmosferę, pozwala się czuć u siebie jak w domu pełnym ciepła i miłości, w którym nie zabraknie pozytywnych uczuć. 

Dodatki w stylu shabby robi własnoręcznie Madame Binier. Jej prace możecie kupić bezpośrednio na Jej stronie --> TUTAJ. Bardzo kibicuję, aby w sklepie było coraz więcej przedmiotów, które wykonywane są z pasją i miłością do nich. 

Tak teraz pomyślałam, że każdy z nich byłby wspaniałym prezentem pod choinkę dla bliskiej Ci osoby. 

U mnie w kuchni wylądował taki oto chlebak:

Chlebak w stylu shabby chic, kupisz tutaj


Chlebak jest sporych rozmiarów - 40 x 28 x 18 cm. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo porządny, ma służyć na lata. Bardzo prosty, ale zarazem wytrzymały system otwierania chlebaka sprawia, że jest niemalże niezniszczalny. To przedmiot, który będzie nadawał charakteru naszemu wnętrzu, a pieczywo będzie bardzo dobrze chronione przed wysychaniem. 

Dla mnie bardzo ważne są również detale tego chlebaka. Przepiękny napis ze starej francuskiej etykiety, wspaniałe przecierki - jestem z niego bardzo zadowolona. Chlebak malowany jest matowym ekologicznym lakierem.


Drugim przedmiotem jaki chciałabym Wam pokazać jest taca. Taca o wymiarach 40 x 30 x 5,5 cm.
Na dnie znajduje się piękny napis ze starej francuskiej etykiety, jej boki mają wykończenie w kształcie fali, a uchwty są bardzo dobrze wyprofilowane. Często w sklepach internetowych możecie nabrać się na tace, które są mikroskopijnych rozmiarów, zupełnie nieprzydatne i niepraktyczne. Ta taca ma idealny rozmiar, jest w sam raz, żeby przenieść kilka szklanek z gorącym napojem, mlekiem i cukrem oraz co najmniej 4 miski gorącej zupy.

Taca w stylu shabby chic, kupisz ją tutaj


W naszym domu zagościł także wieszak:

Wieszak ma wymiary - 61,5 x 16,5 cm. Posiada 3 solidne haczyki, które z pewnością utrzymają nawet ciężki płaszcz. Nadaje się zarówno na przedpokój/wiatrołap jak i do kuchni. Powieszony w pomieszczeniu nada mu charakteru i stylu. Kupisz tutaj.

Ostatni przedmiot jaki chciałabym Wam pokazać zauroczył mnie od samego początku. To nie zwykły plakat w ramce - to przewrotne dzieło sztuki, sentencja nad którą zastanowisz się przez chwilę. Uwaga! Może wywoływać zadumę! :D


"You can rarely see what is right in front of you"

Tablica jest wysoka na 70 cm, szeroka na 30 cm. Wykonana jest z płyty MDF, ręcznie malowana farbami akrylowymi. Moja zawiśnie w salonie i będzie jego wspaniałą ozdobą.

Jeżeli macie chęć na któryś z przedmiotów przeze mnie przedstawionych lub innych, które znajdują się w sklepie Madame Binier, zapraszam serdecznie, nie zawiedziecie się! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger