czwartek, grudnia 14, 2017

Gra, która łączy pokoleniaGra planszowa, gra karcianaWłaściwie z gier planszowych pamiętam tylko takie mało zobowiązujące. Gra na zasadzie rzuć kostką i dąż do celu. Pierwszy raz spotkałam się z grą planszową, która za każdym razem może zupełnie inaczej się potoczyć. Posiadam w sobie wrodzoną niechęć do grania drugi raz w to samo, do oglądania drugi raz tego samego, do czytania tego samego. Uważam to za totalną bzdurę, ale ta gra wciąga jak nic wcześniej! PRL górą! :)

Zobacz też:
Miny jak cytryny
Kraina lodów
Puzzle łańcuch

Gra planszowa

Gra, która łączy pokolenia


W pudełku znajdziesz planszę, instrukcję, pionki (w tę grę można grać w aż 12 osób!) oraz dwa rodzaje kart. Karty są zarówno z obrazkami PRL jak i pytaniami, na które każdy może odpowiedzieć inaczej.

gra karciana

Gra dla dzieci i dorosłych


W pierwszym etapie każdy gracz otrzymuje po 5 kart z obrazkami i opowiada swoje przeżycia związane z przedstawionymi na kartach fotografiami w stylu retro. Kart jest tak wiele, że wspomnienia przychodzą do głowy jak w karabinie maszynowym. Właściwie zależy to również od ilości przeżytych lat. Wiele ciekawych opowieści będą mieli dla nas dziadkowie, ich długie życie często bywało bardzo zmienne, zupełnie inne niż w obecnych czasach. Ich opowieści pozwalają nam poznać naszych przodków, wysłuchać ciekawych anegdot, a wreszcie pozwalają się ogromnie zbliżyć w rodzinnym, czy przyjacielskim gronie.

gra planszowa dla dzieci

W drugim etapie odkrywamy i odpowiadamy na pytania dotyczące opowieści. Kto zapamiętał najwięcej - wygra. To świetna gra, która ćwiczy i sprawdza naszą pamięć. Więzi rodzinne są niezwykle cennym dobrem wśród pokoleń. Ta gra dla dzieci i dorosłych pozwala je zacieśniać. 

pytania

Uwielbiam słuchać opowieści z dawnych lat. Przy grze siedzieliśmy całą rodziną wpatrzeni w to, co opowiada Babcia. Miała wiele niesamowitych przygód. Przeżyła wojnę, trudne czasy, kiedy trzeba było znaleźć sobie na dolnym śląsku dom, bo kto wtedy miał na niego pieniądze.. trzeba było pracować i zarabiać na suchy kawałek chleba. Ciężkie, ale pełne przygód i wyzwań czasy były normą w tamtych latach. Obecnie nie wiem, czy ktokolwiek dałby sobie radę w tamtejszych okolicznościach. 

rzut kostką

Do gry można zasiadać w każdej wolnej chwili, jeżeli macie dziadków to z pewnością ucieszą się oni z możliwości zagrania w tę grę, bo nic tak nie łączy jak wspólne spędzanie czasu z wnukami, czy swoimi dziećmi, które teraz mają swoje dzieci. Dziadkowie uwielbiają swój wolny czas spędzać z rodziną to dla nich niezwykle pokrzepiające.

gra dla całej rodziny

Gra przeznaczona jest dla graczy od 6 lat wzwyż. Mogą w nią grać sami dziadkowie, dziadkowie z wnukami, dziadkowie ze swoimi dziećmi, konfiguracji jest całe mnóstwo. Zapewniam, że nikt grając w nią nie spojrzy na telefon, bo gra, a właściwie inicjatywa jest tak zajmująca i interesująca, że można nawet stracić rachubę czasu.

Polecam z całego serca. Sprawcie dziadkom ten niezwykły prezent pod choinkę, a święta upłyną Wam na fali niesamowitych wspomnień. :)

Grę możecie kupić tutajKażdy, kto kupi jedną grę w serwisie moidziadkowie.pl, drugą grę otrzyma gratis. Przy zakupie dwóch gier, otrzymuje się dwie gry gratis! Wystarczy złożyć zamówienie na stronie https://moidziadkowie.pl/pl/64-nowa-gra-jak-to-wtedy-bylo.html i w polu KUPONY wpisać kod: 9SX66JXP. Promocja jest ważna do 15 grudnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger