piątek, grudnia 15, 2017

Zestawy klocków, z których ucieszy się każdy mały chłopiec


Klocki dla chłopcaNie znam dziecka, które nie lubiłoby zabaw klockami. Można z nich tworzyć to, co tylko przyjdzie im do głowy. Ćwiczą wyobraźnię przestrzenną, a dedykowane zestawy pozwalają poczuć ducha akcji jaka rozgrywa się na przykład przy pożarze. Zestawy klocków, z których ucieszy się każdy mały chłopiec - to o nich będzie dziś mowa.

klocki

Kompatybilność z lego


Bardzo ważną zaletą jakichkolwiek klocków jest ich jakość oraz kompatybilność z innymi popularnymi na rynku. Znalazłam takie. Są stosunkowo tanie, solidne i co ważne - kompatybilne.

W tym roku moje dzieci na mikołajki otrzymały Klocki Blocki, a dokładnie serię dla najmłodszych - Mubi. Ze względu na to, że M jest jest jeszcze nieco za mała, bardziej skorzystał O. Mamy dwa zestawy - "Straż pożarna" i "Dostawa drewna".

klocki mubi
blocki

Co zrobić, żeby dziecko zaczęło po sobie sprzątać zabawki?


Odkąd się u nas znalazły - codziennie są "wałkowane". Nawet doszło do tego, że moje dziecko nauczyło się sprzątać po zabawie - to naprawdę sukces! Wykorzystałam fakt, że obydwa zestawy są w dwóch różnych pudełkach. Żeby mógł zacząć bawić się następnym, poprzedni musi być poskładany do pudełka. Tak niewiele, a ile potrafi zdziałać taka sugestia? :) Ale psst! Nie martwcie się - są w pełni kompatybilne, to tylko taki mój mały podstęp, niedługo wyjawię mu, że tak naprawdę, można bawić się obydwoma równocześnie. 

strażak z klocków klocki strażak

Klocki dla najmłodszych - Mubi, posiadają cechy, które są w stanie je zainteresować na dłuugi czas. Mają ruchome elementy, posiadają sygnały świetlne i dźwiękowe. 

helikopter klocki blocki wóz strażacki klocki

Pozwala to na jeszcze większe możliwości ćwiczenia wyobraźni oraz koordynacji ruchowej.

W zestawie ze strażą pożarną mamy aż dwa pojazdy - auto i helikopter. Obydwa działają na baterie. Auto ma napęd, wydaje sygnały dźwiękowe i świetlne. Helikopter ma kręcące się śmigło oraz jak w aucie, wydaje on sygnały dźwiękowe i świetlne. Poza tymi dwoma najważniejszymi elementami w zestawie jest jeszcze kilkadziesiąt różnych elementów z których możemy układać różne scenki rodzajowe.
wóz ze strażakiem gaszenie pożaru z klocków

Zestaw drugi, gdzie panowie kolejką zbierają drewno jest równie ciekawy.

pociąg na baterie

W pudełku znajdziemy tory,  ciuchcię, wagon do którego zbieramy drewno oraz wiele innych.

lokomotywa z klocków

Ciuchcia z klocków posiada napęd oraz sygnały dźwiękowe i świetlne. Działa na takiej samej zasadzie jak pojazdy w straży, czyli na baterie.

zestaw klocki

Dzieciaki są bardzo zadowolone, a ja myślę, że będziemy powiększać naszą kolekcję, bo warto inwestować w Klocki Blocki, bo jest to nasza rodzima firma.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger