09:57:00

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce przyjmować witamin?

Mam dwójkę dzieci i każde oporne jest na przyjmowanie wszelakich medykamentów. Są totalnie na nie, jeżeli chodzi o przyjmowanie witamin, a przecież witaminę D w naszej szerokości geograficznej przyjmować należy.. Zawsze można sobie poradzić wciskając je dziecku na siłę, tak po prostu, choć nie jestem tego zwolenniczką, niestety czasem trzeba. Tylko, czy o to, tutaj chodzi? Myślę, że nie tędy droga. 

Jak zachęcić?

Z dziećmi do 3 rż musisz się pomęczyć, taki lajf.. Ale później, jest high life, bo możesz podać mu żelki, które zje ze smakiem. Ba! Nawet na samym początku tych codziennych rytuałów będziesz musiała się opędzać od małych rączek. 


Ja swojemu 3 latkowi podaję witaminę D i witaminę C w żelkach. Wybraliśmy markę Noble Health, która ma w swojej ofercie żelki w opakowaniach po 60 sztuk, czyli na dwa miesiące. To się bardzo opłaca. 

Ja jestem zadowolona, że wreszcie udało nam się wyrobić nawyk brania witamin, bo przyznam szczerze, że wcześniej, kiedy dochodziło do histerii przy próbie ich podawania, mój mózg wypierał tę czynność i często zdarzyło mi się o tym zapomnieć. 

Żelki traktujemy także jako podwieczorek, czyli w zasadzie zastępują "coś słodkiego". Oczywiście nie jest tak, że moje dziecko może zjeść coś słodkiego pod postacią tylko i wyłącznie żelek z witaminami, bardzo lubimy domowe słodkości, czego dowodem jest mój blog. :)

Żelki mają cytrusowy smak, a ich kształt przypomina pomarańczę. Są jednego koloru - pomarańczowego, ale to dobrze, ponieważ swój kolor zawdzięczają beta karotenowi, a nie jakimś dziwnym barwnikom.

Jestem bardzo zadowolona i polecam, ich koszt to niecałe 40 zł za opakowanie na 2 miesiące.

2 komentarze:

  1. Ja do teraz pamiętam jak mama podawała mi żelki czy popularne wówczas marsjanki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też je uwielbiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci Drogi Czytelniku za cenny komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...