piątek, marca 09, 2018

Jak sprawić, żeby w czajniku nie osadzał się kamień? Jak odkamienić czajnik?

Jak pozbyć się kamienia w czajniku?
Jak w naturalny sposób pozbyć się kamienia w czajniku?
Jak sprawić, żeby w czajniku nie osadzał się kamień?

jak w naturalny sposób pozbyć się kamienia w czajniku?

Wielu z nas zadaje sobie te pytania, bo w każdym domu znajduje się jakiś czajnik, z którego regularnie, co miesiąc, należałoby usunąć kamień. Kamień ten powoduje niesmaczny posmak w napojach, a o odrywających się kawałkach kamienia nie wspomnę - koszmar.

Wybieram naturalne sposoby na pozbycie się kamienia z czajnika, które nigdy mnie nie zawiodły. Oczywiście możecie je zastosować również w innych sprzętach, na przykład w parowarze, w którym również spotkacie się z osadzającym się kamieniem.

Sposoby na pozbycie się kamienia z czajnika:
  • OCET
Do czajnika, w proporcji pół na pół, 50% octu i 50% wody, wlewamy wodę i ocet, następnie je zagotowujemy i czekamy aż płyny w środku wystygną. Całość wylewamy i dokładnie płuczemy czajnik. W razie konieczności można dodatkowo w środku czajnik przetrzeć gąbką, ale w większości przypadków nie będzie to konieczne.
  • KWASEK CYTRYNOWY
Do czajnika wsypujemy 5 łyżeczek kwasku cytrynowego i zalewamy do pełna wodą, zagotowujemy, czekamy aż ostygnie, wylewamy i dokładnie płuczemy czajnik kilka razy. 
  • SODA OCZYSZCZONA
Do czajnika wsypujemy 2 łyżki sody oczyszczonej, zalewamy wodą, zagotowujemy, czekamy aż wystygnie, wylewamy i dokładnie płuczemy czajnik. W razie konieczności, czynność powtarzamy.

czym usunąć kamień z czajnika

To moje sprawdzone 3 sposoby na pozbycie się kamienia z czajnika. Ale! Najlepszym sposobem będzie niedopuszczanie do pojawienia się kamienia w czajniku. Jak to zrobić?

Od 3 miesięcy mamy zamontowany w kuchni filtr FitAqua Alabaster z wkładem BIOceramicznym do kupienia tutaj.

Jakie są, widoczne gołym okiem, zalety stosowania wody przefiltrowanej? 

Właśnie chociażby czysty czajnik, czysty parowar, czy żelazko. Zero kamienia, to widać, to da się sprawdzić naocznie. Ja do kamienia już nie wrócę, nie ma mowy! A Ty? Chcesz przekonać się na własnym czajniku jak to działa? Spróbuj, a gwarantuję, że nie pożałujesz swojej decyzji.

czajnik bez kamienia

jak odkamienić czajnik?

1 komentarz:

  1. Ostatnio szukałam takich sposobów, bo mój czajnik był w katastrofalnym stanie :/

    OdpowiedzUsuń

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger