środa, marca 14, 2018

Kluski śląskie z farszem z białej kiełbasy

Zastanawiałam się co można podać na obiad podczas świąt wielkanocnych. Święta wielkanocne kojarzą mi się z białą kiełbasą, żurkiem, jajkami. To są takie tradycyjne 3 potrawy świąteczne. Bardzo lubię żurek z ziemniakami, białą kiełbasą i jajkami na twardo, ale ja, jak to ja, nie umiem wysiedzieć w kuchni nie kombinując. :)
Tak powstały kluski śląskie z farszem z białej kiełbasy. Poniżej macie przepis krok po kroku na kluski śląskie oraz na farsz do klusek śląskich. 

kluski z białą kiełbasą

Potrzebujemy:
jak zrobić kluski z ziemniaków

Ziemniaki na kluski śląskie obieramy, gotujemy, odcedzamy, dobrze odparowujemy i robimy z nich pure lub przeciskamy przez praskę (ja takowej nie posiadam, dlatego robię pure). Ziemniaki bardzo dobrze studzimy.

Ziemniaki w temperaturze pokojowej wyrównujemy w misce, dzielimy na 4 części, wyjmujemy jedną z nich i w to miejsce wsypujemy mąkę ziemniaczaną, dokładnie tyle ile wyjęliśmy ziemniaków z 1 części. Do ziemniaków i mąki dodajemy jajko i wyrabiamy ciasto na kluski.

Na patelni rozgrzewamy 2 łyżki masła i podsmażamy na nim drobno posiekaną cebulkę z czosnkiem.
Z kiełbasy ściągamy naturalną osłonkę i siekamy kiełbaskę na drobne kawałki. Wsypujemy je do cebuli i również podsmażamy. Następnie studzimy.

Z masy na kluski nabieramy odpowiednią ilość ciasta i rozklepujemy sobie na dłoni. Na środek nakładamy farsz z białej kiełbasy i dokładnie zamykamy boki ciasta. Rolujemy w dłoniach i lekko spłaszczamy.

Przygotowane kluski gotujemy w dobrze osolonym wrzątku przez około 15 minut. Woda nie może bardzo wrzeć podczas gotowania.

Ja lubię je dodatkowo podsmażyć z cebulką na maśle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger