16:22:00

Piknikowy deser z tapioki

Deser w słoiczku to doskonała forma podania, jeżeli chodzi o wyjścia w teren, pikniki, grille itp. Choć ja bardzo lubię się także zajadać deserami w słoiczkach po prostu w domu, bo słoiczki mają w sobie wiele uroku. Uroku wiele mają także butelki Pravdy i oczywiście ich zawartość. Nie umiem przejść obok nich obojętnie. Kamień na butelce jest zawsze innego koloru, w zależności od smaku bardzo prestiżowej wódki, jaką jest Pravda. Wytwarzana jest z najlepszych składników, z największą dbałością o produkt finalny. Wódka Pravda Citron wytwarzana jest ze specjalnej odmiany malutkich cytryn. Ma subtelny, lekko cytrynowy smak i zapach. Postanowiłam zestawić ją z mlecznym deserem z konfiturą cytrynową, która jest doskonałą podkładką do wieczornego świętowania z Pravdą! :)


Potrzebujemy:
  • 400 ml mleka
  • 1/3 szklanki drobnej tapioki
  • 2 łyżki miodu
  • szczypta soli

Ponadto:
  • konfitura cytrynowa 
  • kiwi 

Mleko wlewamy do rondelka, dodajemy do niego tapiokę, miód i sól. Gotujemy na wolnym ogniu do momentu, aż tapioka stanie się całkowicie przezroczysta. Uważajcie, bo mleko lubi wykipieć. Najważniejsze jest mieszanie na początku, aby tapioka nie zbiła nam się w grudy.

Ugotowany pudding i lekko przestudzony, przelewamy do słoiczków. Deser musi całkowicie wystygnąć. Deser w temperaturze pokojowej przekładamy jeszcze do lodówki, aby schłodził się jeszcze bardziej. Przed wyjściem dodajemy do niego konfiturę i owoce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci Drogi Czytelniku za cenny komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...