16:48:00

Sałatka z wątróbką w winie

Zbliżająca się majówka ma być niestety dość chłodna, zatem grille i ogniska pozostaną dla wytrwałych, albo dla tych którzy nie wyobrażają sobie, żeby spędzić ją inaczej. Dla rozgrzania atmosfery u nas, w naszych kręgach, chłodzi się już wiśniowy Stanislav :) Stanislav Wild Cherry to wódka lekko słodka, która idealnie będzie się komponowała z sałatką z wątróbką z lekko pikantną rukolą i kwaśnymi pestkami granatu. Polecana szczególnie kobietom, tak drogie panie, jest fantastyczna, delikatna, lekko słodka i klarowna. Doskonała jakość, która umili nam te kilka dni wolnego. Piękne, prawda? :) Jest to tylko jeden z kilku wariantów do wyboru.

Stanislav to wódka destylowana aż 5 - krotnie w starym miedzianym alembiku. Łączy w sobie delikatność i niepowtarzalny charakter. Doskonale smakuje schłodzona, podana z pysznym jedzeniem. Jak się bawić, to się bawić! 


Potrzebujemy (z podanych składników wyjdą 2-3 porcje sałatki):
  • 500 g wątróbki drobiowej
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 50 ml czerwonego wytrawnego wina
  • 4 garści rukoli
  • 4 garści szpinaku
  • 1/2 owocu granatu
  • sok z limonki
  • sól

Wątróbkę dokładnie myjemy, usuwamy błony i sprawdzamy, czy nie mają woreczków żółciowych, bo danie z nimi będzie okrutnie niesmaczne, także na to uważajcie.

Na dobrze rozgrzaną patelnię wlewamy oliwę i układamy dobrze osuszone wątróbki. Obsmażamy pod przykryciem z obydwu stron. Pokrywka jest tutaj niezbędna, ponieważ wątróbka strasznie strzela, wręcz jak na poligonie :D

Wątróbki nie solimy podczas smażenia, bo zrobi się twarda.

Wątróbkę obsmażamy szybko z obydwu stron, po 3 minuty. Następnie na patelnię dolewamy wino i je odparowujemy.

Na talerze nakładamy rukolę i szpinak, nakładamy gorące wątróbki, solimy je i posypujemy całość pestkami granatu i skrapiamy sokiem z limonki.

Pestki granatu to takie małe cudowne diamenciki - uwielbiam je.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci Drogi Czytelniku za cenny komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...