wtorek, czerwca 26, 2018

Książeczki są Twoimi przyjaciółmi

Chociaż mam na karku już 30 lat, nigdy nie spotkałam się z takimi książeczkami. Tym bardziej moje dzieci, które mają 4 i 2 latka. Wydawnictwo Babaryba ma w swojej ofercie wiele książeczek edukacyjnych godnych polecenia, ale ta seria jest naprawdę wyjątkowa.

Chcę Wam przedstawić dwie książeczki, które w tak naturalny i bezpośredni sposób mówią o uczuciach i rytuałach. 

Książeczki są Twoimi przyjaciółmi.

"Zaśnij ze mną" to książeczka, która krok po kroku prowadzi dziecko przez kolejne etapy wieczornych rytuałów, jakie należy wykonać, żeby móc spokojnie oddać się w objęcia Morfeusza. Nie, nie w taki sposób: "zrób to i to i pójdź spać", dzieci bardzo dobrze uczą się, kiedy same czują za kogoś odpowiedzialność, w tym przypadku jest to książka. "Zaśnij ze mną" to wspaniała książeczka na dobranoc.


książki dla dziecka

Krótkie teksty, bardzo przyjemna grafika, która przemawia do dzieci. Moje dwa Smyki są nią ogromnie zainteresowane i pilnują, żeby książeczka zrobiła siku, czy została okryta kocykiem.

Książeczka używana jest codziennie i bardzo cieszy mnie to, że jest naprawdę wytrzymała, bo jeszcze nie raz i nie dwa będzie potrzebna przy zasypianiu.

zaśnij ze mną

Drugą książeczką o jakiej Wam dzisiaj napiszę jest książeczka pt. "Pokochaj mnie".

W bardzo prosty sposób uczy dzieci nazywania emocji, a przede wszystkim uczy wyrażania ich. Dzieci często nie potrafią nazwać swoich emocji, co wywołuje niepotrzebną frustrację, zamknięcie w sobie. Uważam, że powinno się od najmłodszych lat o nich rozmawiać, nazywać i wpajać, że każdy człowiek może być w danej chwili smutny, czy wesoły i nie należy tego w sobie tłumić. Najlepsza będzie do tego książeczka o emocjach, książeczka o przyjaźni, czy inne które o tym traktują. 

książeczka dla dzieci

Książeczka "Pokochaj mnie" skłania dzieci do wyobraźni poprzez rozmowę ze sobą. Gwarantuję, że każde dziecko będzie zaskoczone jej finałem. Dlatego, że lepszego finału wyobrazić sobie nie można. Jest piękny i niezwykle miły, wycisza dzieci przed snem i sprawia, że dzieci zasypiają z uśmiechem na twarzy.

książeczka o opiece

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger