niedziela, czerwca 24, 2018

Kwiaty na taras

Co prawda taras przy domu mamy jeszcze nie skończony i dość dużo mu brakuje, ale mogę się z Wami podzielić informacją jakie kwiaty na taras wybrałam. Dokładniej mówiąc jakie kwiaty  na tarasie posadziłam w donicach i kwietnikach.

Pokażę Wam również jakie donice na taras wybrać najlepiej. 

donica na taras

Mam zwykłe doniczki, ogólnodostępne, niczym nie wyróżniające się, w których rośnie lawenda, goździki, aloesy, pelargonie, gwiazdkę z nieba i kompozycję kwiatów w pięknym kwietniku, który jest jednym z najciekawszych.

donica samonawadniająca się

Z kompozycji kwiatów jakie w niej posadziłam jestem dumna. Kwiaty pięknie się rozrosły, a ich kolory świetnie ze sobą współgrają. Czarna petunia o dużych kwiatach przechodzi w petunię o nieco bardziej drobnych kwiatach w kolorze purpurowo białym i kończymy na zwisającej bakopie i smagliczce. 

donica na nóżkachdoniczka na taras


Donica samonawadniająca to ogrom komfortu. Nie musimy się martwić, że naszym roślinom nagle zabraknie wody w podłożu i niestety zmarnieją, albo całkowicie obumrą. Typ jaki ja posiadam ma nawadnianie knotowe. 

podwójna donica

donica prostokątna

Ma bardzo wydajny pojemnik na wodę. Można w nim zmieścić aż 28 litrów wody. Donica sama kontroluje nawodnienie. Roślinom dostarczana jest optymalna ilość wody. Wystarczy dbać o to, by co jakiś czas uzupełnić dolny zbiornik. Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób. Donica ma wygodne uchwyty, dzięki którym z łatwością można tego dokonać.

donica na nogach

Poza tymi zaletami donica prezentuje się w niebanalnie. Jest wykonany z bardzo dobrej jakości tworzywa, a jego nóżki są drewniane. 

donica na zwisające kwiaty

Bardzo podoba mi się właśnie to, że stoi na 4 nóżkach. Mogę go przenosić w różne miejsca, dowolnie obracać, ponieważ jej budowa na to pozwala. Jestem z niej bardzo zadowolona, ponieważ zimą będę mogła posadzić w niej rośliny, które będę przechowywała w domu i będzie się prezentowała równie wspaniale.

Oprócz roślin jednorocznych i wieloletnich można w takim kwietniku sadzić warzywa, czy zioła. Pełna dowolność, a to lubię!

donica do kwiatów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger