22:57:00

Kwiaty na taras

Co prawda taras mamy jeszcze nie skończony i dość dużo mu brakuje, ale mogę się z Wami podzielić informacją jakie kwiaty na nim posadziłam. Dokładniej mówiąc jakie kwiaty posadziłam w donicach i kwietnikach, jakie się na nim znajdują.


Mam zwykłe doniczki, ogólnodostępne, niczym nie wyróżniające się, w których rośnie lawenda, goździki, aloesy, pelargonie, gwiazdkę z nieba i kompozycję kwiatów w pięknym kwietniku, który jest jednym z najciekawszych.


Z kompozycji kwiatów jakie w niej posadziłam jestem dumna. Kwiaty pięknie się rozrosły, a ich kolory świetnie ze sobą współgrają. Czarna petunia o dużych kwiatach przechodzi w petunię o nieco bardziej drobnych kwiatach w kolorze purpurowo białym i kończymy na zwisającej bakopie i smagliczce. Donice samonawadniające zapewniają ogrom komfortu. Typ jaki ja posiadam ma nawadnianie knotowe. Ma bardzo wydajny pojemnik na wodę. Można w nim zmieścić aż 28 litrów wody. Donica sama kontroluje nawodnienie. Roślinom dostarczana jest optymalna ilość wody. Wystarczy dbać o to, by co jakiś czas uzupełnić dolny zbiornik. Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób. Donica ma wygodne uchwyty, dzięki którym z łatwością można tego dokonać.


Poza tymi zaletami donica prezentuje się w niebanalnie. Jest wykonany z bardzo dobrej jakości tworzywa, a jego nóżki są drewniane. 


Bardzo podoba mi się właśnie to, że stoi na 4 nóżkach. Mogę go przenosić w różne miejsca, dowolnie obracać, ponieważ jej budowa na to pozwala. Jestem z niej bardzo zadowolona, ponieważ zimą będę mogła posadzić w niej rośliny, które będę przechowywała w domu i będzie się prezentowała równie wspaniale.

Oprócz roślin jednorocznych i wieloletnich można w takim kwietniku sadzić warzywa, czy zioła. Pełna dowolność, a to lubię!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci Drogi Czytelniku za cenny komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...