wtorek, czerwca 05, 2018

Wyśpij się dobrze

Wiecie jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu dobry sen? Zapewne większość z Was o tym wie, ale sama świadomość jeszcze nie czyni nas wyspanymi.  Wyśpij się dobrze to maksyma, która powinna przyświecać każdemu z nas. Ale jak wyspać się dobrze, kiedy warunki nam na to nie pozwalają? Najlepiej będzie je po prostu zmienić. Warunki do dobrego snu są bardzo istotne do normalnego funkcjonowania każdego z nas.

materac naturalny

Długość snu wcale nie świadczy o tym, że się wyśpimy i będziemy wypoczęci, liczy się przede wszystkim jakość snu, a ma na nią wpływ wiele czynników, takich jak:

  • pokój, a w nim? Brak zegarka! Powiecie mi, że "jak to, skąd będę wiedział/a kiedy się obudzić?" Uwierzcie, że łatwiej jest się obudzić samemu, niż liczyć na zegarek, ale w trudnych przypadkach polecam budzik w przedpokoju ;) Ważne, żeby na zegarek wciąż nie zerkać, ponieważ czynność ta wywołuje stres, który źle działa na nasz sen
  • urządzenia elektroniczne, które emitują światło. Tak! Nawet ta mała kropeczka na urządzeniu oznaczająca pozycję stand by. Nasz organizm działa prawidłowo, kiedy zapewnimy mu ku temu odpowiednie warunki
  • rytm dnia. Postaraj się, żeby przed snem wykonywać codziennie te same czynności
  • wyciszenie emocji. Na 30 minut przed pójściem spać nie przeglądaj telefonu, czy komputera, ani nie włączaj telewizora, wszystko to wywołuje w nas emocje i ciężko później o dobrą jakość snu
  • jedzenie 3-4 godziny przed snem. Najadanie się przed snem to nic dobrego. Jesteśmy ociężali, nasz organizm na trawienie podejmuje ogrom pracy, a koszmary można powiedzieć - murowane! 
  • jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym śpisz. Nie może być w nim duszno, ani gorąco, dlatego warto go po prostu przewietrzyć przed pójściem spać
  • materac, a także materiały z jakich został wykonany. To ostatnia rzecz o jakiej Wam wspominam, ale jest niemalże najważniejsza, ponieważ to materac sprawi, że następnego ranka obudzicie się jak po najlepszym masażu, czy spa
materac do spania

Chcę podzielić się z Wami informacją o materacu, jaki zwojował nasz sen. Zwojował oczywiście w tym dobrym kierunku!

materac dla małżeństw

Nie uznaję kanap do siedzenia jako miejsca do wysypiania się. Dla mnie to całkowicie bez sensu - nawet kiedy nie ma się za dużo miejsca, ponieważ obecnie istnieje tak wiele rozwiązań, że powinniśmy się wstydzić przed naszym organizmem, że nie szukamy lepszych rozwiązań. :)

materac dobry do spania

Porządny materac do spania to pierwsza rzecz o jakiej pomyślałam urządzając się na swoim. Szukaliśmy tego najlepszego i choć nie było łatwo w końcu po 7 latach (!) nabyliśmy ten jedyny i niesamowity materac ekologiczny PlantPur Natural.

materac z olejkami

Uwielbiam materac PlantPur za to, że zawsze budzę się wyspana, a wierzchni materac jest odpinany, co zapewnia mi komfort spania w czystym materacu, czego nie można powiedzieć o ciężkich i ogromnych pokrowcach, które wyprać niełatwo w domowych warunkach. Właśnie ta cecha materacy charakteryzuje dobre materace. Ich budowa pozwala zachować je w czystości i świeżości. 

materac do łóżka małżeńskiego

Jak już wspomniałam nasz wysokolelastyczny materac składa się z dwóch części: materaca nawierzchniowego oraz bazy. Do jego uszycia użyto naturalnych materiałów w trzech typach:

  • bodno - boki materaca, które zostały nasączone ekstraktem z oliwy z oliwek
  • ochrona - PlantPur Antybakterial to warstwa, która zabija baterie, roztocza i grzyby
  • komfort PlantPur Aloes to warstwa nasączona leczniczym ekstraktem z liści z aloesu
Materac PlantPur używamy już ponad pół roku i nie widać na nim jakichkolwiek odkształceń, co dzieje się notorycznie w materacach słabej jakości. Dlatego polecam go każdemu, kiedy nadarzy się ku temu okazja. Jego cena jest porównywalna jeżeli chodzi o rynek materacy w Polsce, dlatego tym bardziej zachęcam do polepszenia jakości Waszego snu! :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger