12:41:00

Kolorowy torcik porzeczkowy

Jemy również oczyma, a nasze dzieci - przede wszystkim jedzą oczyma. Postanowiłam na małe spotkanie po latach przygotować taki torcik porzeczkowy, który miałyby jeść również dzieci (Zajadały się, że hoho!), dlatego zaszalałam i wykonałam go w kolorach czerwonej porzeczki. warstwy ciasta również są przełożone musem porzeczkowym, co nadało ciastu świetny smak. Przełamał on słodkość masy jajecznej i bitej śmietany. 


Potrzebujemy:
Ciasto:
Krem:
  • 250 g masła
  • 3 jaja
  • 150 g cukru
Mus porzeczkowy:
  • 500 g czerwonej porzeczki
  • 1/2 szklanki cukru
Bita śmietana:
Ponadto:


Na początku przygotowujemy ciasto. Można je nawet wykonać dzień wcześniej.

Jajka ubijamy wraz z cukrem na puszystą masę. Następnie dodajemy do niej partiami mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i delikatnie mieszamy.

Ciasto dzielimy na 3 mniej więcej równe części. Do jednej dodajemy barwnik zielony, do drugiej czerwony, a 3 zostawiamy w naturalnym kolorze. Barwnik jakiego użyłam akurat w tym przypadku nie wymagał rozpuszczenia go w wodzie. Dodałam go dosłownie na czubku rączki od łyżeczki i w zupełności wystarczyło.

Na dużą blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia wylewamy ciasto w kolorze neutralnym, następnie nakładając łyżka po łyżce, na przemian, kolorowe ciasto. Możemy je jeszcze przemieszać patyczkiem do szaszłyków.

Pieczemy nasze ciasto w temperaturze 170 stopni przez 25 minut.


Schłodzone ciasto dzielimy na 3 części.

Podczas studzenia ciasta warto przygotować krem jajeczny. A jeszcze wcześniej wyjąć z lodówki masło, najlepiej już przy procesie przygotowywania ciasta.

Jajka ubijamy na parze razem z cukrem. Ubijamy je do momentu aż zgęstnieją. Następnie zdejmujemy miskę z pary wodnej i dalej ubijamy, aż ostygną.

Miękkie masło ucieramy i dodajemy po łyżce ubitej masy jajecznej.


2 blaty ciasta smarujemy cienko musem porzeczkowym, następnie masę maślano jajeczną dzielimy na połowę i smarujemy blaty muśnięte musem porzeczkowym. Składamy je i przykrywamy 3 warstwą ciasta.

Każde z 330 ml śmietanki ubijamy razem z 2 łyżkami cukru i odrobiną barwnika spożywczego. 
Przy pomocy rękawa cukierniczego wyciskamy pasy kremu, na przemian czerwony i zielony, następnie wygładzamy je szpatułką. 

Ozdabiamy cukrowymi kwiatuszkami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci Drogi Czytelniku za cenny komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...