wtorek, sierpnia 07, 2018

Pizza z frytkownicy beztłuszczowej

Frytkownica, to urządzenie znane chyba wszystkim. W pierwotnej wersji (tej gdzie smaży się w dużej ilości oleju) można było smażyć frytki, albo panierowane mięso w głębokim tłuszczu, co nie jest zbyt zdrowe. Na szczęście mamy dostęp do coraz to lepszych rozwiązań i tym samym od jakiegoś czasu na rynku dostępna jest Frytkownica beztłuszczowa

co zrobić we frytkownicy beztłuszczowej

Jak dla mnie to niesamowite urządzenie, które smaży, piecze, grilluje, opieka, dusi i podgrzewa. To taki mój mały piekarnik. Zawsze miałam opory przed tym, żeby do małej rzeczy uruchamiać piekarnik, teraz włączam frytkownicę beztłuszczową i jestem w siódmym niebie. 

przepis na pizzę z frytkownicy beztłuszczowej

Upały ostatnimi czasy bardzo dają się we znaki. Frytkownica beztłuszczowa Freat marki Overmax Home ma specjalną rączkę, za którą łapię i zabieram sprzęt na taras. A na tarasie upał spowodowany pieczeniem nam nie straszny! Dlatego też podczas trzydziesto stopniowego upału piekliśmy małe pizze, bo zamarzyły się mojemu dziecku, a dzieciom ciężko odmówić. :)

frytkownica beztłuszczowa overmax

Do przygotowania 6 mini pizz z frytkownicy beztłuszczowej potrzebujemy:
 • 300 g mąki pszennej (o jak najniższym typie)
 • 160 ml ciepłej wody
 • 25 g świeżych drożdży
 • 10 ml oliwy z oliwek
 • 1/2 łyżeczki soli
a także dodatki:
 • sos pomidorowy
 • ser
 • cebula
 • gotowany kurczak
 • pomidorki koktajlowe
 • i to, na co macie ochotę!

frytkownica beztłuszczowa ranking

Ze składników na ciasto wyrabiamy ciasto drożdżowe. 
Drożdże rozpuszczamy w ciepłej wodzie. W misce mieszamy ze sobą mąkę i sól. Dodajemy rozczyn z drożdży i oliwę. Wyrabiamy elastyczne ciasto, które z łatwością będzie odklejało się od ścianek miski.
Ciasto odstawiamy do wyrośnięcia, czyli podwojenia objętości.
Po podwojeniu objętości, wykładamy ciasto na blat oprószony mąką i dzielimy nasze ciasto na 6 części. Z każdej z części formujemy kulkę i przekładamy do miski do ponownego wyrośnięcia.

Przystępujemy do przygotowywania naszych pizz do pieczenia. Kulkę ciasta rozciągamy w dłoniach i układamy na dnie koszyka. Ciasto smarujemy sosem pomidorowym i układamy na nim nasze dodatki według gustu, pamiętajac jednak, że pizza nie lubi przesady :)

Frytkownica beztłuszczowa Freat posiada teflonową powłokę, dlatego też nie wymaga ona smarowania powierzchni tłuszczem. upieczone pizze z łatwością odchodzą od dna i nie ma z tym najmniejszego problemu.

Nasze pizze pieczemy przez 8-10 minut w temperaturze 200 stopni.

Nie musimy wcześniej włączać frytkownicy Freat, ponieważ bardzo szybko nagrzewa się ona do pożądanej temperatury.

pizza na szybko pizza z pomidorkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miłego dnia!