wtorek, października 23, 2018

Czasopisma dla Twojego dziecka

Co zrobić, kiedy w długie jesienne wieczory dzieci chcą być wiecznie wpatrzone w ekrany telewizorów, czy monitorów? 

Mam na to sposób!

Bohaterowie ulubionych bajek znajdują się w czasopismach i książkach dla dzieci. Wydawnictwo Media Service Zawada zadbało o to, żebyśmy mogli rozwijać swoje dzieci razem z ich ulubionymi postaciami z bajek. Wtedy jest dużo łatwiej zainteresować malucha czytaniem, czy rozwiązywaniem łatwych zadań.

Na topie mamy ostatnio Świnkę Pepę. Zagościły u nas dwie książeczki o tej wspaniałej małej bohaterce, która uczy dzieci uprzejmości i bycia odpowiedzialną. Synek nie oglądał nigdy Pepy i oprócz tego, że mówił do mnie "mamo", więcej zdrobnień się nie doczekałam, natomiast córka mówi zupełnie jak Pepa - "Mamusiu i Tatusiu!" To słodkie i myślę, że mówi tak właśnie dzięki tej małej śwince. :)

świnka peppa kocham cie mamusiu

Mamy u siebie książeczkę z serii "Opowieści na dobranoc" - "Kocham Cię, mamusiu!". Książeczka ta daje prawdziwy obraz każdej mamy, która jest niezbędna w wielu sytuacjach i zawsze znajdzie rozwiązanie na każdą bolączkę. Takie są właśnie mamy dla swoich dzieci. :)

świnka peppa z zegarkiem

Drugą książeczką z tą samą bohaterką jest "Książeczka z zegarem". Książeczka ta przedstawia cały dzień z Pepą i jej rodziną w zestawieniu z godzinami wykonywania danych czynności. Jeżeli dziecko poznało cyfry jest w stanie według jasnych wskazówek podanych w tekście przekręcać wskazówki zegarka na określoną godzinę. To świetna pomoc przy nauce działania zegarów. 

zegar świnki peppy

Kolejnymi bohaterami z ulubionych bajek są "Blaze i megamaszyny Dodaj gazu!" Blaze uczy moje dzieci podstaw matematyki i fizyki. To świetna bajka, która oprócz przyjaźni rozwija wyobraźnię każdego dziecka. Wewnątrz mamy kilkanaście zadań, które pomogą uczyć i rozwijać umiejętności manualne. Oprócz zadań są także naklejki, czyli "główny punkt programu". Moje dzieciaki wręcz się o nie "zabijają" :)

blaze i megamaszyny dodaj gazu

Które dziecko nie widziało jeszcze Psiego Patrolu? Ha! Nie sądzę, że takie się znajdzie. Psi Patrol to wspaniałe pieski i ich kochający właściciel Ryder. Książeczka opowiada o jednej z przygód Psiego Patrolu, gdzie pieski jak zawsze ratują kogoś z opresji. Są niesamowicie pomocne, uczą działania w grupie i współpracy. 

psi patrol książka

Rafcio Śrubka to małoletni wynalazca, który wraz z Różą Gwoździk tworzą wspaniały zespół. Wewnątrz książeczki znajdują się zadania do wykonania. Są to kolorowanki, znajdowanie różnic, przyklejanie naklejek rysowanie po śladzie i inne. Jednym słowem łamigłówki, które kocha każde dziecko!

rafcio śrubka naklejki

Shimmer i Shine to dwie wspaniałe dziewczynki, które są dżinami! Spełniają życzenia, zwykle nieco niefortunnie, co powoduje, że razem z Leah muszą działać wspólnie, aby wszystko odkręcić.

W książeczce mamy mnóstwo zabaw od kolorowanek, po naklejanie naklejek. Manualne zadania, które spowodują, że dziecko z pewnością będzie nimi zachwycone.

shimmer i shine naklejki

Książeczka "Niesamowita noc" opowiada o jednym z epizodów jakie spotkały Shimmer, Shine oraz Leah. Przeżywają niezwykłe przygody owiane magią. Jest to opowiadanie na podstawie jednego odcinka, który dzieci mogły obejrzeć w telewizji. Moim zdaniem książeczka jest zdecydowanie lepszą formą bajki, na przykład na dobranoc.

shimmer i shine niesamowita noc

Tupcio Chrupcio to mała myszka, która uczy się jak radzić sobie z codziennymi sprawami dotyczącymi małych dzieci. W magazynie tym znajdziemy przede wszystkim papierowe figurki, którymi można się bawić ustawiając je w dowolne sekwencje. Poza budowaniem mysiego świata mamy także różne zabawy i czytanki.

tupcio i chrupcio bajka

Figurki są niesamowicie realistyczne. My mamy z nimi doskonałą zabawę.

tupcio i chrupcio opowieści

Kolejnym magazynem jest "PjMasks", czyli magazyn o Pidżamersach. Pidżamersi to trójka dzieci, które w dzień są jak każde dziecko, natomiast w nocy po aktywacji ich bransoletek zmieniają się w dzieci o niezwykłych mocach!

pjmasks magazyn

Do magazynu dołączona jest latarka, która rozświetli ciemności, a jak wiadomo, żadne dziecko ich nie lubi. Latarka zatem można uznać jest tajną bronią przed wrogiem - ciemnością! :)

pidzamersi bajka

Wewnątrz znajduje się również komiks z perypetiami Pidżamersów oraz wiele łamigłówek i kolorowanek.

pidzamersi zabawki

"Magic Pocket Wydanie Specjalne!" To magazyn o dziewczynce, która ma na imię Julka oraz gronie jej przyjaciół.

magazyn dla dziewcząt

W wydaniu specjalnym numer 2 znaleźliśmy świecącą figurkę w kształcie głowy Kucyka Pony, figurkę Minionka oraz plakat.

magic pocket minionki

Wewnątrz czeka na dzieciaki mnóstwo zabaw, gier, łamigłówek oraz ciekawostek.

magic pocket prezenty

Media Service Zawada to także saszetki z zawartością, która ucieszy dzieciaki!
"Dobrana Paczka. Złap i koloruj. Pszczółka Maja." To niewielkich rozmiarów kolorowanka, naklejki oraz kredki w 4 kolorach, które wystarczą do pokolorowania rysunków jakie znajdziemy wewnątrz kolorowanki. Świetna sprawa podczas podróży, wierzcie mi. Maluch zajęty jest przynajmniej na godzinę. :)

pszczółka maja kredki

pszczółka maja saszetki z kredkami

Wydawnictwo Media Service Zawada posiada jeszcze więcej książeczek i magazynów z ulubionymi bohaterami Waszych dzieci. Szukajcie ich w sklepach, bo naprawdę warto! :)

Książki są również dostępne na:

sklep online z książkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger