wtorek, października 30, 2018

Lampion z dyni na Halloween

Halloween to zwyczaj który obchodzony jest w wieczór 31 października w wielu krajach. Dzieci i młodzież przebierają się, dobrze bawią, a głównym elementem tego święta są lampiony z wydrążonych dyni. Lampiony z dyni świetnie oświetlają wejścia, dlatego moim zdaniem nawet jak nie obchodzisz Halloween - warto je wykonać i cieszyć się nimi przez kilka dni, bo niestety ich żywotność długa nie jest. :)

co zrobić z dyni?

Dynia to twardy zawodnik. Wie o tym każdy ten, kto próbował ją kiedykolwiek obrać, czy pokroić. Dlatego potrzebujemy do niej równie twardego zawodnika, a przede wszystkim ostrego i poręcznego.

lampion z dyni krok po kroku

Na początek przygotowujemy sobie dynię i niezbędne akcesoria takie jak nożyk oraz opcjonalnie marker.

Dynię na lampion myjemy i osuszamy.
Rysujemy markerem miejsca nacięć.

czym wycinać w dyni?

Do cięcia dyni użyłam noża do obierania warzyw Zwilling Twin Chef. Jest znakomitym narzędziem do obierania, jak i wycinania w warzywach różnych kształtów. Bardzo ostry, precyzyjny, dobrze leżący w dłoni. Mój ulubiony nożyk z tych "małych" w kuchni.

nożyk do warzyw zwilling

Mamy już wycięte dobrym narzędziem oczy, nos i straszne zęby! Widzicie? Lampion z dyni na Halloween nie jest taki ciężki do wykonania. Wystarczy dynia, chęci i dobry nożyk do obierania warzyw.


mały nożyk do obierania warzyw

Czas na wydrążenie dyni.

co zrobić na halloween?

Tutaj także posłużył mi nóż do obierania warzyw Zwilling, który w kilka chwil pozwolił mi na dobranie się do wnętrzności naszej dyni.

lampa z dyni

Po wyjęciu pestek, które są przepyszną przekąską, najlepiej ustawić na czymś małą zapaloną świeczkę i nałożyć gotową dynię. Najlepszy efekt osiągniemy, gdy będzie już ciemno. Świeczka pali się nawet w tak wietrzne dni jak dziś! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger