08:59:00

Planowanie czasu rodziny

Niektórzy powiedzą: "Jak siedzisz z dziećmi w domu, to masz zawsze na wszystko czas!". Guzik prawda! To nie do końca tak jest. 

Im mamy więcej obowiązków, tym więcej jesteśmy w stanie zrobić, ale zależy to od dobrej organizacji. Nie wyobrażam sobie zorganizowania wszystkiego bez zapisków. Karteczki bezwiednie latające nie są dla mnie dobrym rozwiązaniem, kalendarz już bardziej, ale niestety czasem robi się mały przestój i ciężko się odnaleźć. Najlepszym rozwiązaniem okazał się duży planner rodzinny przyklejany na lodówkę!


Zmieści się na praktycznie na każdą lodówkę. Możecie sprawdzić wymiary (40 x 50 cm) chociażby największej planszy, bo resztę można spokojnie dopasować. Łącznie mamy 6 magnetycznych suchościeralnych plansz można rozlokować dowolnie, to mi się podoba :)


 Oczywiście wszystko by można na niej napisać, ale jest o wiele prostszy sposób! Do zestawu oprócz pisaka (oraz samoprzylepnego uchwytu na tenże  mieliśmy dołączone aż 54 magnetyczne piktogramy w 30 unikalnych wzorach. Można bez problemu oznaczyć sobie nimi większość czynności jakie mamy w planie wykonać.

Każda z tablic ma inne zadanie:

  • Tablica 1 Tydzień naszej rodziny
Plansza ta ma służyć zapiskom dotyczącym regularnie wykonywanych czynności, które dublują się z tygodnia na tydzień. Ja tę planszę wykorzystuję do zapisków bardziej szczegółowych, bo nie mamy takich cotygodniowych powtarzających się zadań. Jedynie zakupy, ale te też raczej robię wtedy, kiedy potrzebuję.


  • Tablica 2 Miesiąc naszej rodziny
Tablica ta służy rozplanowaniu istotnych zadań w skali miesiąca. Bardzo pomocne będą małe magnesiki, które zajmują niewiele miejsca, a ich przekaz jest jasny i klarowny. :)


  • Tablica 3 Zadania naszej rodziny
Ogólne zadania każdego członka rodziny, które się powtarzają. 


  • Tablica 4 Nasze menu
Tablica ta pomaga w zorganizowaniu cotygodniowego menu. Dzięki niej można również opracować listę zakupów, aby nie marnować jedzenia. Byłoby już kosmicznie dobrze, gdyby ta tablica była nieco większa i można by było opracować jadłospis na wszystkie posiłki w ciągu dnia.

  • Tablica 5 Ważne
Służy do zapisania ważnych informacji, o których nie można absolutnie zapomnieć. :)


  • Tablica 6 Motywator malucha
Tablica dla dzieci, które po wykonaniu zadania otrzymują magnes z uroczym piktogramem. Tablica ta może służyć 2 dzieci i wspaniale motywować, bo z tym jest naprawdę ciężko. Można wykorzystywać ją do uzyskiwania pomocy przy pracach domowych przez nasze dzieci. Chętnie będą dążyły do tego, żeby zdobyć wszystkie pola i będą również między sobą rywalizowały co dodatkowo motywuje.


  • Tablica 7 Zapiski

To magnetyczny notesik z wyrywanymi kartkami, na którym możemy notować chociażby listy zakupowe. U nas w tym temacie sprawdza się rewelacyjnie!


A czy Ty masz jakiś dobry sposób na organizację czasu swojej rodziny? Może chcesz skorzystać z moich rad? Pisz śmiało! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci Drogi Czytelniku za cenny komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...