poniedziałek, listopada 26, 2018

Niezwykła moc słowa dziękuję

Obecne czasy obfitują w brak życzliwości, zrozumienia i zwykłych odruchów człowieczeństwa. Dla niektórych to całkiem normalne powiedzieć: "proszę i dziękuję", ale są i tacy, którym się to nie zdarza, a przysługi traktują jako coś co się im należy. To przykre i czas coś z tym zrobić. 

Dzieci wiele uczą się w szkole, ale podstawy wychowania wynoszą z domu i ważnym jest, aby uczulić je na dziękowanie za to, co ktoś dla nich zrobił, to mogą być drobnostki, czy większe rzeczy - nie ma to znaczenia. Słowo "dziękuję" jest najbardziej satysfakcjonującą niepieniężną formą zapłaty. Wywołuje uśmiech na twarzy, ciepełko na sercu i te uczucie, że czas nie poszedł na marne.

Dość tego wstępu, czas na lekturę.

jak komuś podziękować
Osoby, którym warto powiedzieć słowo "dziękuję"

Otóż, Miki ma niezwykłą pracę domową. Musi zastanowić się komu chciałby powiedzieć "dziękuję". Okazuje się, że tych osób jest bardzo dużo. 

książka babaryba
Pięknie dziękuję

Książka "Pięknie dziękuję" uświadamia dzieciom, że warto jest mówić słowo "dziękuję" chociażby za to, że rodzeństwo dzieli się z nim zabawkami, że pies merda do niego ogonem, a pluszowy miś nie stroni od przytulasów. Uczy je także, że małe dobre uczynki bardzo ucieszą ich bliskich oraz osoby z otoczenia. 

Wewnątrz są zadania do wykonania, które pobudzają ich wrażliwość i pomagają odkryć, że nasza codzienność jest bardzo ciekawa, mimo że na pierwszy rzut oka wydawać się może nudna i nierzadko przez to wpadamy w rutynę. Ellen Surrey zwraca także uwagę na to, że należałoby się zastanowić nad małymi rzeczami, które nas otaczają, że są one bardzo istotne i nic nie powinno nam przelatywać przez palce.

Książka Wydawnictwa Babaryba po raz kolejny sprawdza się w wychowaniu małego człowieka. Bardzo polecam tę lekturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger