czwartek, listopada 29, 2018

Puzzle - Łańcuch

Macie czasami takie dni, że wstajecie rano po średnio przespanej nocy i jakoś tak nic się nie chce, głowa boli, a dzieci mają mnóstwo energii i nie ma "zmiłuj"? 

Puzzle dla trzylatka
Puzzle - Łańcuch

Moje drogie mamy, trzeba wtedy mieć coś, co zajmie dzieci na jakiś czas, póki Wy się nie ogarniecie. Jestem pewna, że znacie temat. Tym bardziej przy maluchach. Moje mają już 2 i pół oraz 4 i pół, ale wciąż bywa, że nieprzespane noce po prostu są i nie da się ich wyeliminować - to tylko życie, nie sielanka. :)

Puzzle dla najmłodszych
Puzzle ze zwierzątkami

Moim dzisiejszym czasoumilaczem dla dzieci okazały się puzzle, które wręczyłam im z uśmiechem na twarzy, bo zdawałam sobie sprawę z tego, że będą idealne zarówno dla młodszej, jak i dla nieco starszego synka. Obydwoje ucieszyli się i bawili bez kłótni. 

Duże puzzle
Karty do układania

Puzzle - Łańcuch od Alexander to puzzle rekomendowane dla dzieci od 3 roku życia, ale 2 i pół letnia Milenka po krótkiej instrukcji brata także układała je z ogromnym zainteresowaniem. 

Puzzle Łańcuch
Łatwe otwieranie

Wewnątrz opakowania znajduje się 16 tabliczek ze zwierzątkami. Na każdej z nich widnieje połowa zwierzątka, którą należy połączyć z inną tabliczką pasującą do poprzedniej. Tylko tyle i aż tyle! To świetna zabawa połączona z nauką. 

dopasowywanie
Wnętrze opakowania

Puzzle te uczą dziecka:
postrzegania
myślenia
kojarzenia

puzzle ze zwierzątkami
Dopasowywanie puzzli

Dziecko ćwiczy bawiąc się - poprawia swoją świadomą obserwację, analizę, spostrzegawczość i kojarzenie. Dla mnie bomba! Moje dzieciaki są szczęśliwe kiedy bawią się tymi puzzlami. Mimo swojej prostoty są w stanie aktywnie zająć dziecko, które wciąż i wciąż chce układać je od nowa. Myślę, że warto o nich pomyśleć, kiedy będziecie chcieli sprawić trafiony prezent dla swojego dziecka. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger