piątek, listopada 23, 2018

Rolady w sosie grzybowym

Pewnie sobie teraz siedzicie i myślicie: "Co ona znowu zrobiła? Przecież jak ja to zacznę robić to mnie wieczór zastanie!" Otóż - nie. Moi drodzy ten obiad przygotujecie w max godzinę! Rolady wieprzowe kojarzą się naprawdę z długim czasem oczekiwania, z pracochłonnymi czynnościami. A tymczasem.. My te rolady w sosie wykonaliśmy we trójkę.  Taką mocną trójką działaliśmy, ja i moje dzieci: 4 i 2 latka. Wyobrażacie sobie? :) To co? Wy nie dacie rady?

rolady wieprzowe w sosie grzybowym

Potrzebujemy:
Łopatkę wieprzową kroimy na kotlety o grubości około 1,5 cm i rozbijamy je tłuczkiem lub siekaczem do kotletów. Każdy kawałek mięsa oprószamy solą i pieprzem. Na środek każdego z nich kładziemy po 2-3 suszone pomidory (w zależności od wielkości kawałka mięsa). Kotlety wieprzowe wraz z suszonymi pomidorami zwijamy w rolady mięsne i spinamy wykałaczką.

Rolady wieprzowe obtaczamy w mące i smażymy na rozgrzanej oliwie z każdej strony.

grzyby w słoiku

Obsmażone rolady wieprzowe zalewamy bulionem wymieszanym z koncentratem grzybowym i dusimy 30 minut. Po tym czasie mięso doprawiamy sosem rybnym, sosem sojowym, solą i pieprzem i dusimy kolejne 15 minut.

zrazy w sosie grzybowym

Sos grzybowy finalnie jest dobrze zagęszczony. Do smaku dodajemy masło i podajemy z gorącymi ziemniaczkami i surówką. Smacznego :)

zrazy wieprzowe z surówką

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger