czwartek, grudnia 13, 2018

Oponki z ciasta francuskiego

Ciasto francuskie to taki "magic ingredient", który pozwala na bardzo szybkie wyjście z opresji, kiedy natychmiast potrzebujemy przekąsek.
Oponki z piekarnika jak dla mnie wyglądają bombowo. Ciasto francuskie po upieczeniu ma w sobie tak niesamowity urok, te rozdzielające się cienkie płatki ciasta są jak najpiękniejszy obraz.
Szybkie oponki z ciasta francuskiego wykonacie w kilka chwil. Jedynie pieczenie wymaga solidnych 20 minut w wysokiej temperaturze. Przekąski na ciepło są moimi ulubionymi przekąskami, z resztą chyba wszyscy w domu preferujemy takie właśnie na ciepło. 
Przepis na oponki z ciasta francuskiego jest niezwykle łatwy, chyba że pokusilibyście się o samodzielne przygotowanie ciasta francuskiego. Ja w takie coś nie wchodzę, nie mam tyle czasu :)
Kupuję gotowe ciasto francuskie, z którego wychodzą świetne przekąski na imprezę, przekąski do wina, czy przekąski na Sylwestra, a ten już niebawem, bo czas leci niezwykle szybko!

Ciasto francuskie nadziałam tylko dwoma pysznymi składnikami. A efekt? Efekt jest powalający!

Szybkie oponki z ciasta francuskiego

Potrzebujemy:przekąski na imprezę

Dłuższy z boków ciasta francuskiego dzielimy na 7 części.
Ser ścieramy na tarce na najmniejszych oczkach, a kiełbasę kroimy w cienkie plasterki, następnie w paseczki.
Na plastry ciasta nakładamy odrobinę startego sera. Liniowo układamy też paseczki wędliny. Zlepiamy całość rolując pasek ciasta z nadzieniem. Taki długi rulonik dzielimy na 2 równe części. Każdą z nich kształtujemy na wzór oponki i sklejamy, aby nie rozeszły się podczas pieczenia.

Pieczemy w 200 stopniach przez 20 - 25 minut.

przekąski na sylwestra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger