środa, grudnia 05, 2018

Podczas deszczu dzieci się nudzą. Mam na to dobre rozwiązanie!

Pogoda jesienno - zimowa sprzyja nudzie.. Podczas deszczu dzieci się nudzą. Chociaż tak na prawdę nie tylko dzieci, dorośli również. Co gorsza, łatwiej wtedy o złe samopoczucie, czy nawet depresję. 

Kluczem do zmiany są zabawy z dziećmi w domu. 

Jak się bawić z dzieckiem w domu?
  • Zabawa w dom
  • Zabawa w lekarza
  • Zabawa w teatrzyk
  • Zabawa w chowanego 
  • Zabawy plastyczne 
  • Zabawy kreatywne
  • Czytanie książeczek
Dla moich dzieci najlepszą zabawą jest przyklejanie naklejek, a w połączeniu z ich ulubionymi bohaterami to prawdziwy sztos! Upolowaliśmy taką super teczkę z naklejkami z bohaterami bajki "Świnka Peppa". Wewnątrz teczki znajduje się książeczka, którą można ozdabiać załączonymi naklejkami. Świetna sprawa! Teczka z naklejkami ma poręczny uchwyt, dzięki któremu dziecko może wziąć ją do rączki i zabrać gdzie zechce.

kocham naklejać teczka ze świnką peppą

Świnka Peppa to wspaniała bohaterka, która chyba jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, a zdarzają się takie bajki, niestety. W związku z tym stawiam na Peppę i tym samym pojawiła się u nas kolejna książeczka z różowymi świnkami!

Książeczka z serii "Odkryj i czytaj" o smakowitym tytule "Zaproszenie na obiad" to książka z grubymi kartkami, która dodatkowo ma okienka do otwierania. 

świnka peppa książka z grubymi kartkami

Okienka zachęcają do otwierania i sprawdzania co jest w środku. Wewnątrz nich kryją się części opowieści, która pozwala na odkrycie tego, co się zaraz stanie. Ciekawość dziecka pozwala niesamowicie się zaangażować w czytaną lekturę, przez co ta jest eksploatowana codziennie.

książka świnka peppa

Psi patrol. Myślę, że każde dziecko zna wesołe i pomocne pieski Rydera. Filmowe opowieści Psiego Patrolu to aż 4 odcinki kultowego serialu na DVD, plus opowiadanie w formie papierowej. 
Jeżeli ciekawią Was przygody miłych piesków, słonicy Ellie, czy kury Chickaletty to ta książka z płytą jest dla Was!

psi patrol pieski i przygoda ze słoniem

Kolekcjonerskie karty z kucykami My Little Pony do których można kupić album są gratką dla mojej córki, która koniki ubóstwia. Miała nawet czas, że każda nowa rzecz musiała być z konikiem. To był czas intensywnych poszukiwań, lekko nie było! :) 

Paczki z kartami kolekcjonerskimi pakowane są po 5 sztuk, w sumie do zebrania jest 99 kart, do których dostępny jest również album. Karty dzielą się na kategorie oraz karty specjalne, które wyróżniają błyszczące elementy.

karty do albumu My Little Pony

Pszczółka Maja "Powrót do ula" to krótka opowieść o tym jak nie warto być dla kogoś niemiłym, co czynił sędzia Wosk bez mrugnięcia okiem, nawet gdy sam znalazł się w tarapatach. Bajka uczy pokory i działania z dobrego serca, mimo tego że ktoś na te serce nie zasługuje. 

pszczółka maja książeczka

"Zwierzakowe zabawy" to książeczka z mnóstwem zabaw logicznych i oczywiście naklejkami. Przepiękne naklejki, które znajdują się wewnątrz służą do wykonania większości zadań, dlatego nawet najmłodsi są w stanie je wykonać. Animal Club odkrywa przed dziećmi niezwykle interesujący świat zwierząt. Kolorowanki również zasługują na słowa uznania! :)

książeczka zabawy, labirynty, kolorowanki

Magic Pocket Wydanie specjalne z dwiema wspaniałymi figurkami oraz breloczkiem z Furby! Moja córeczka była nimi zachwycona. Magazyn specjalny Magic Pocket to głównie superprezenty do kieszonki, ale także zadania do wykonania znajdujące się wewnątrz gazetki! 

magic pocket furby

Polecam rozglądać się za powyższymi pozycjami w sklepach stacjonarnych jak i tutaj:

czasopisma dla dzieci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger