czwartek, stycznia 10, 2019

Nowości książkowe od Wydawnictwa Wilga

Na nowości książkowe od Wydawnictwa Wilga czekam zawsze przebierając nóżkami ze zniecierpliwienia. Wydawnictwo Wilga wprowadza nowości, które czytamy z dziećmi z przyjemnością. Zarówno treść książeczek dla dzieci, jak i ich oprawa graficzna są godne pochwały.

Prze świętami dotarły do nas 4 książki dla dzieci, które czytaliśmy jednym tchem! Książeczki są ciekawe i edukacyjne.

nowości wydawnictwa wilga

Pierwsza z książek nosi tytuł "Moja wspaniała przyjaciółka". To książka dla dzieci o dwóch przyjaciółkach. Dwie małe przyjaciółki, Lenka i Lula, to dziewczynki które uczęszczają do jednej klasy i choć są zupełnie różne, ciężko im bez siebie się obejść. Ich życie płynie na beztroskiej przyjaźni, którą przerywa jeden feralny dzień. Podczas jednego dnia wszystko się zmienia, nić przyjaźni zostaje zerwana. Teraz historia przybiera inny obrót, trzyma w napięciu do samego końca. Jeżeli chcecie wiedzieć, czy dziewczynki doszły do porozumienia sięgnijcie po tę przejmującą lekturę.

książka dla dzieci o przyjaźni

Drugą z książek, która bardzo nas zainteresowała jest "Dom na górze".  Yasmeen jest ciekawa tego, co dzieje się poza jej wioską, ponieważ w niej bardzo się nudzi i chce poszukać przygód. Starsi mieszkańcy wioski ostrzegają ją, że może napotkać niebezpieczeństwa o jakich nawet nie jest w stanie pomyśleć. Pewnego razu Yasmeen spotyka w dżungli małego niedźwiadka, który staje się postrachem jej wioski. Przestraszeni mieszkańcy budują ogrodzenie dla swojej wioski, a Yasmeen stoi pomiędzy młotem, a kowadłem. Jesteście ciekawi tego, jak sprawy potoczą się dalej? Zerknijcie do lektury!

liryczna bajka dla dzieci

Trzecią z książek jest książeczka o tytule "Wielki dzień Małej Króliczki". Rodzina królików nie ma czasu na zabawę z Małą Króliczką, jedynie dziadek królik - Wielki Królik - ma dla niej czas i jak się później okazuje ma czas dla innych, którzy bardzo go potrzebują. Dziadek Królik pokazuje swojej wnuczce, że małe gesty mogą innym przynieść wiele radości. Wielki dzień Małej Króliczki to wspaniała opowieść, która uczy dzieci tego, że bezinteresowna pomoc innym, nawet wyrażona małymi gestami może rozpalić ogień w sercu.

książka dla dzieci o pomaganiu

Ostatnią z nowości jest "Zaginiona księgarnia". Książki w naszym życiu odgrywają ogromną rolę i właśnie o tym traktuje ta książka. Pani Minty prowadzi księgarnię, do której Milly uwielbia chodzić, czytać tam książki i uczestniczyć w spotkaniach. Nagle księgarnia zostaje zamknięta i wystawiona na sprzedaż. Milly bardzo chce dowiedzieć się co się stało. Przeczytajcie jak wiele książki mogą dla nas znaczyć.

rola książek w życiu dzieci

 Bardzo polecam przyjrzeć się nowościom osobiście. Warto, żeby Wasze dzieci je przeczytały.

książki dla dzieci o uczuciach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger