sobota, stycznia 19, 2019

Sałatka rosołowa

Sałatka rosołowa zaskoczyła mojego męża, a to że jemu tak bardzo smakowało takie danie na szybko - zaskoczyło mnie! :) Przecież taka sałatka z makaronem i kurczakiem robi się w mig! Tym bardziej zachęcam, żeby nie marnować jedzenia, tylko pokroić warzywa i mięso, bo to tania sałatka będzie! Ba! Myślę, że możecie na niej jakby zarobić, czy zaoszczędzić, bo większość produktów wykorzystywana jest dwa razy! Z pewnością posmakuje Waszym domownikom.

Sałatka z warzyw i mięsa z rosołu to rewelacyjny sposób na to, żeby mięso i warzywa z rosołu nam się nie zmarnowały. Często zastanawiacie się co zrobić ze składnikami z niedzielnej zupy, na których był gotowany rosół. Podpowiadam! Można zrobić z nich przepyszną sałatkę. Sałatka jarzynowa jest przez nas lubiana od wieków, a sałatka makaronowa z kurczakiem to od pewnego czasu hit w moim domu!

Sałatka warzywna z makaronem i kurczakiem smakuje przepysznie, dlatego uważam, że warto ją przygotować, nawet już na kolację po niedzielnym rosołku, czy jako szybka sałatka na imprezę.

sałatka z warzyw i mięsa z rosołu

Potrzebujemy:
  • 3 gotowane w rosole marchewki
  • 2 gotowane w rosole pietruszki
  • 2 ogórki kiszone
  • podwójna pierś z kurczaka gotowana w rosole
  • 1/2 puszki groszku konserwowego
  • 1/2 op ugotowanego makaronu, u mnie makaron "baranek" Makarony Babuni
  • 5 łyżek majonezu
  • sól, pieprz

sałatka warzywna z makaronemsałatka warzywna z kurczakiem


Marchewkę, pietruszkę i ogórki kiszone kroimy w kosteczkę.

Groszek odsączamy z zalewy.

Gotowaną pierś z kurczaka drobno siekamy.

Pokrojoną marchewkę, pietruszkę, ogórki kiszone, gotowaną pierś z kurczaka, groszek, makaron i majonez mieszamy ze sobą. 

Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.

Sałatka z kurczakiem i makaronem jest pyszna już od momentu przygotowania jej, także bez problemu możecie zrobić ją tego samego dnia, w którym będziecie ją jeść.

co zrobić z mięsa z rosołu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger