czwartek, stycznia 17, 2019

Truskawkowa pianka z galaretki

Truskawkowa pianka z galaretki to pyszny deser na zimno. Przede wszystkim piankowa chmurka (bo deser ten jest lekki jak obłoczek) są to łakocie dla dzieci, które w porównaniu do swoich sklepowych kuzynów mają prosty skład, zaledwie 3 produkty.

Wymaga od nas niewiele pracy, jest bardzo prosta w przygotowaniu, wymaga od nas jedynie cierpliwości. Także, jeżeli będziecie chcieli przygotować tę truskawkowa piankę na małe co nie co dla dzieciaków, umówmy się od razu, że nie będziecie im tego zdradzać, bo ciężko jest się później opędzić, kiedy co minutę pytają: "Czy to już?".

W swojej konsystencji jest jak Danonki, które można kupić w sklepie w różnych smakach

Pianka truskawkowa to deser, który zachwyci nie tylko dzieci. Ja również byłam nim oczarowana. Zatapiając łyżkę czułam pękające pęcherzyki powietrza, które tworzą pianę z galaretki. Przepis ten możecie wykorzystać robiąc też miniserniczki, wystarczy że na dno dodacie biszkopty. Super sprawa!

Truskawkowa pianka

Potrzebujemy:

Truskawkowa pianka deser

Galaretkę rozpuszczamy w 2 szklankach (500 ml) wrzątku. Należy dobrze ją rozmieszać i poczekać aż osiągnie temperaturę pokojową, następnie wkładamy ją do lodówki. Rozpuszczoną galaretkę studzimy do lekkiego stężenia.

Zimny serek ubijamy mikserem razem z tężejącą galaretką i miodem. Tak przygotowany truskawkowy deser wkładamy do lodówki. Po 20 minutach ponownie miksujemy i przekładamy do pucharków.

Tak przygotowany deser na zimno wkładamy do lodówki do całkowitego stężenia.

pianka jak danonki

Miód wrzosowy jest bardzo trudny w pozyskaniu, ale niezwykle zdrowy dla człowieka. Pozyskiwany jest z wrzosowisk, których w Polsce jest bardzo mało. Zawiera między innymi łatwo przyswajalne żelazo, hormony wzrostu oraz inhubinę, która hamuje rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii po naszym organizmie. Jest gorzkawy i ostry w smaku.

Pianka truskawkowaTruskawkowy deser na zimno

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger