środa, lutego 27, 2019

Schab pieczony w kapuście kiszonej

Schab pieczony na obiad


Schab pieczony w kapuście kiszonej dosłownie rozłożył mnie na łopatki pod względem swojego doskonałego smaku, a także wyglądu. Jestem zdania, że jemy również oczami i zawsze staram się, żeby to co jemy wyglądało naprawdę przyzwoicie.

kapusta kiszona


Zajrzyj również tutaj:
Mięso jest idealnie upieczone i przesiąknięte doskonałym smakiem warzyw. Kapusta kiszona jest w tym daniu zdecydowaną królową. Pysznie kwaśna - dokładnie taka jak lubię, bez płukania, bez nadmiernego odciskania. Ze względu na to, że kiszona kapusta pełni równorzędną rolę co schab pieczony w piekarniku, polecam abyście wykorzystali najlepszą kapustę jaką uda Wam się kupić, a najlepiej jest zrobić ją własnoręcznie. 

schab pieczony w piekarniku

Kapusta kiszona, jak zrobić?

Mam dla Was prosty przepis, który na blogu znajduje się już od jakiegoś czasu: Kapusta kiszona przepis

Dzięki niemu dowiecie się jak w prosty sposób ukisić kapustę w domowych warunkach.

kapusta kiszona przepis

Przepis na schab pieczony

Potrzebujemy:
kiszona kapusta

Schab pieczony do obiadu to danie obiadowe, które przygotuje nawet ktoś, kto nie robił obiadu nigdy, naprawdę - to bajecznie prosty przepis na obiad.
Schab myjemy i osuszamy. Kroimy go ostrym nożem co 1,5 cm nie do samego końca. Mniej więcej 2 cm przed końcem. Mięso układamy w naczyniu do zapiekania. W powstałe kieszonki nakładamy cebulę pokrojoną w plastry oraz kawałki pieczonej papryki.
Kapustę kładziemy na durszlak, żeby trochę ociekła z wody. Następnie układamy ją równomiernie wokół kawałka mięsa.
Mięso oprószamy solą i pieprzem, a także majerankiem. 
Przykryte naczynie wkładamy do piekarnika na 1,5 godziny. Pieczemy schab w 200 stopniach C. Po czasie pieczenia naczynie odkrywamy i zostawiamy całość jeszcze na 15 minut w piekarniku.


kapusta kiszona jak zrobić

Pieczony schab smakuje doskonale z tłuczonymi ziemniaczkami.

schab pieczony w kiszonej kapuście

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miłego dnia!