wtorek, marca 19, 2019

Bułeczki drożdżowePrzepis na bułeczki drożdżoweBułeczki drożdżowe są bardzo lubiane u nas w domu, z resztą u Was zapewne również. W sklepach i piekarniach jest niezliczona ilość rodzajów pieczywa jakie możecie kupić. Skład ich jednak jest dla klienta nieoczywisty. Zazwyczaj musicie poprosić o skład, żeby się wczytać co w nich się mieści. Długie nazwy ulepszaczy i polepszaczy często nic nam nie mówią, dlatego polecam domową produkcję.

Zajrzyj również:


bułeczki maślane

Przepis na bułeczki śniadaniowe

Pyszne śniadanie - na stole drożdżowe bułeczki, dużo warzyw i innych smakołyków - tak widzę śniadanie w gronie rodzinnym. Mamy to szczęście, że na wspólne śniadania zasiadamy bardzo często. To niezwykle przyjemny rytuał. Dzieciaki cieszą się z każdej chwili spędzonej wspólnie przy stole - my również. Nie zawsze jest wymyślnie, nie zawsze różnorodnie, ale często razem i to jest najważniejsze. 

przepis na bułeczki drożdżowe

Bułeczki maślane przepis

Jestem rannym ptaszkiem. Prawie zawsze budzę się pierwsza i o ile przy wstawaniu nie obudzę córki - wesoło krzątam się po kuchni układając wszystko na stole. A to bułeczki maślane, które sama upiekłam, a to precyzyjnie pokrojone warzywa, gotowane jajka, albo pasty na kanapki - kocham to!

Przepis na bułeczki dostałam od przyjaciółki i przyjął się u nas rewelacyjnie. Maślane bułeczki robię często, nie tylko jako bułeczki śniadaniowe, ale także na obiad, czy kolację, zapiekane z mięsem i serem - obłęd.

maślane bułeczkipyszne bułeczki

Jak zrobić bułeczki drożdżowe?


Potrzebujemy:

  • 15 g świeżych drożdży
  • 1/3 szklanki cukru
  • 1 szklanka ciepłego mleka
  • 1/4 szklanki ciepłej wody
  • 3/8 szklanki roztopionego masła
  • 4 i 1/2 szklanki mąki pszennej typ 650
  • 1 łyżeczka soli

Ciasto drożdżowe na bułeczki

Drożdże oraz cukier rozpuszczamy w ciepłym mleku i wodzie.
Mąkę mieszamy z solą. Do mąki z solą dodajemy rozpuszczone masło oraz naszą miksturę z wody, mleka, drożdży i cukru. Wyrabiamy elastyczne ciasto drożdżowe, które następnie przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia na około 1 godzinę. 

Po tym czasie ciasto przekładamy na blat oprószony mąką i dzielimy na 16 równych części. Jak uzyskać równe bułeczki? Zważcie ciasto przed podziałem, ich wagę podzielcie na 16 i odważajcie kolejno porcje ciasta. Tym sposobem uzyskacie równej wielkości bułeczki. Każdą porcję ciasta "kulamy" w kulkę.

Bułeczki układamy obok siebie na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem. Blaszkę wypełnioną bułeczkami odstawiamy na 15 minut do napuszenia. Przed pieczeniem smarujemy je roztopionym masłem. Pieczemy w 190 stopniach przez 20 minut.

Zaraz po upieczeniu nasze pyszne bułeczki smarujemy ponownie masłem. Są już gotowe do jedzenia.

1 komentarz:

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger