sobota, marca 02, 2019

Omlet na słono z parówką

omlet na słono


Przepis na omlet


Omlet na słono z parówką posmakuje Twojemu dziecku. Jajka i parówki to takie produkty, które dzieci uwielbiają. Z kolei ja uwielbiam omlet z pomidorami, jak dla mnie połączenie jajek z pomidorami to wspaniała propozycja na śniadanie, którą ciężko przebić czymkolwiek. 

Omlet z jajek dodaje nam energii na cały poranek, tym bardziej jeżeli będzie to omlet z mąką. Mąka powoduje, że z jajecznicy robi się coś w stylu ciasta, bardziej puszystego niż sama jajecznica. 

Ja na omlet jajka ubijam. Co prawda robię to ręczną trzepaczką i nie ubijam jaj na sztywną pianę, chyba że robię omlet na słodko, wtedy piana z białek obowiązkowo musi być sztywna.

Moje dziecko uwielbia parówki w cieście, dlatego wpadłam na pomysł, aby dzień rozpoczął z uśmiechem na twarzy. Czy tak się stało? Dowiecie się na koniec! :)

Śniadanie dla dzieci powinno być urozmaicone, powinny znaleźć się w nim warzywa, czy owoce, albo nawet warzywa i owoce. Mój omlet z warzywami zawierał cebulę i pomidora. Cebula jest świetna w okresie tak dużej zachorowalności dzieci na różne wirusy, a niestety mamy teraz istną  ich plagę. Czy dziecko jest w stanie zjeść cebulę ze smakiem? W takim omlecie - owszem!

Śniadaniowy obrazek, w którym parówki są ramką, a omlet z warzywami płótnem. Na płótnie mama, albo tata maluje warzywami swój własny obraz. Czasami warto poświęcić na śniadanie chwilę więcej i dać dziecku radość! :)

omlet z jajek

Omlet przepis


Potrzebujemy:
śniadanie dla dzieci

Jak zrobić omlet?

Parówki przecinamy wzdłuż, z jednej strony nie docinając do końca. Pamiętaj, aby pod wszystkim co kroisz na blacie kuchennym, była deska do krojenia. Tak przecięte układamy na patelni jakbyśmy robili ramę do obrazka.

Na patelnię, w właściwie na środek naszej ramki z parówki wlewamy masło klarowane, układamy na nim plasterek cebuli, różyczkę brokuła i pomidorka koktajlowego. Właściwie możecie tutaj dodać to, co sami uważacie za stosowne. Obraz na omlecie to Wasz obraz, którego to Wy jesteście autorami.

Jajka ubijamy trzepaczką, aby pojawiły się pęcherzyki powietrza, dodajemy do lekko ubitych jaj łyżkę mąki, sól i pieprz i dokładnie mieszamy, aby nie było grudek. Tak przygotowaną masę wlewamy ostrożnie na warzywa. Źródło ciepła powinno być duże, żeby jajka szybko się ścięły i nie wylały poza ramkę. W razie konieczności możecie pomóc sobie wykałaczkami, żeby spiąć ramkę.

Kiedy jaja zetną się na tyle, że nie będą mogły się już rozlać, zmniejszamy źródło ciepła do minimum.

omlet przepis


Puszysty omlet


Omlet smażymy pod przykryciem do momentu aż się całkowicie zetnie. Po usmażeniu ozdabiamy dodatkowo szczypiorkiem.

Moje dziecko zjadło cały taki obrazek, na który były brokułowe drzewa, kwitnące pomidorowe krzaczki, słoneczko i latające liście, a w międzyczasie chwaliło swoją mamę kilka razy, duma mnie rozpierała niesamowicie. Kochani - warto! :)

omlet z warzywami


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger