czwartek, marca 14, 2019

Pasztet z kurczaka i suszonych pomidorów

pasztet z mięsa gotowanego


Pasztet domowy


Domowy pasztet to świetna alternatywa dla wędlin kupowanych w sklepie. Swojego rodzaju odskocznia i z pewnością świetny recykling, bo właśnie przy pasztetach można zdziałać w tej sprawie cuda. Pasztet drobiowy z gotowanego mięsa nie wymaga pieczenia. Nawet bez tego jest gęsty, pysznie kremowy, wprost doskonały. Ja bardzo lubiłam małe paszteciki, z tego, co pamiętam, najbardziej odpowiadał mi pasztet pomidorowy, ale nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy, że jego zrobienie z prostych składników może być tak łatwe.

Pasztet z kurczaka i suszonych pomidorów 


Posmakował nam wszystkim, a na najwyższą notę zasługuje dlatego, że bardzo posmakował mojemu 5 -letniemu synkowi, który prosił o dokładkę kanapki z pysznym pasztecikiem.
Pasztet z gotowanego mięsa ma też kolejną zaletę - to ekspresowy pasztet na kanapki! Przepis na pasztet jest bardzo prosty, a do jego przygotowania musimy mieć zaledwie 4 składniki. Uwielbiam nałożyć go na kanapkę naprawdę dużo, dużo, dużo.. mogę go jeść do znudzenia - jest niesamowicie pyszny!

Zajrzyj również:


pasztet

Pasztet z kurczaka idealnie współgra z pomidorami, a jeżeli dodamy do niego suszone pomidory, to pasztet z mięsa gotowanego przestaje być mdły, pomidory uwydatniają jego nieśmiałą naturę, powodując, że kurczak staje się niezwykle kremową bazą tego smarowidła. 

pasztet drobiowy

Suszone pomidory uwielbiam tak bardzo jak świeże malinowe pomidory, które co roku rosną na ogródku u rodziców. Pomidory są bardzo smaczne, a także zdrowe i bardzo lubię swój pomidorowy nałóg. Suszone pomidory w oliwie czasami robię sama, ale zazwyczaj kupuję już gotowe. Spójrzcie na link w przepisie - to są naprawdę duże ilości, ale nic się nie marnuje! :)

Jak zrobić suszone pomidory?


Przepis na suszone pomidory


Pasztet przepis:

pasztet przepis

Jak zrobić pasztet?

Nasze mięso musi być dokładnie oddzielone od kości, skórki, jeżeli Wam nie przeszkadzają - mogą zostać. Musimy mieć w sumie 450 g drobiu, ale 50 g nie zrobi różnicy, dlatego możecie mieć mniej lub więcej.

Do blendera wrzucamy mięso z kurczaka i suszone pomidory niezbyt odsączone z zalewy i wszystko blendujemy na pastę. 

Do zblendowanego mięsa z pomidorami dodajemy koncentrat pomidorowy oraz jogurt i dokładnie mieszamy.

Możecie ewentualnie doprawić solą i pieprzem, ale na przykład u mnie nie było to konieczne. Możesz całość przełożyć do kamionkowego naczynia, ale kubek emaliowany też będzie świetny!

Smacznego! :)


pasztet pomidorowypomidory suszone

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger