środa, marca 06, 2019

Psierociniec. Niepiesek


Książka dla dzieci


Moje dzieciaki uwielbiają książeczki o zwierzętach, zwłaszcza książki o psach. Mamy swojego pieska w domu i myślę, że dlatego uwielbiają tak te pieskie przygody. A przygoda jest niezwykła, bo mamy tutaj do czynienia z pieskiem, który zachowuje się jak kot. Niepiesek miauczy, łasi się, zachowuje się tak jak jego rodzina, bo ma kocią mamę, tatę i rodzeństwo.

niepiesek

Żyłby sobie w takiej błogiej nieświadomości, gdyby nie fakt, że zdarzył mu się wypadek i trafił do weterynarza. To tam dowiedział się, że jest psem. Autorka książki - Pani Agata Widzowska prowadzi małego czytelnika w swojej książce w bardzo pomysłowy sposób. Z pozoru lekka historia zagubionego pieska uczy dzieciaki, że najważniejsza jest ich tożsamość oraz to jakimi są ludźmi. Dobro przez autorkę jest popierane, natomiast zło - piętnowane, to bardzo ważne dla nas, rodziców, że w świecie pełnym wielu złych rzeczy (nie zapominając o dobrych) są książki, które kształtują nasze dzieci od początku.


Piesek mimo tego, że spotkał na swojej drodze zło wyrządzone przez tych, którzy powinni go wspierać wykazał się ogromnym sercem i odwagą.


Opowieść przeplatana jest cudownymi wierszami oraz okraszona świetnymi ilustracjami Marty Krzywickiej. Napisana jest prostym, zrozumiałym dla dziecka językiem. Niebywale trzyma w napięciu i pozwala dziecku bardzo się zaangażować. Moje dzieciaki prosiły o nią już kilka razy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger