poniedziałek, kwietnia 15, 2019

Sałatka z kabanosemSałatka z kabanosem i ogórkiemZbliżają się święta, a jak święta to i sałatka na świąteczny stół się przyda! Sałatka z majonezem, ale też ogólnie majonez jest dla mnie czymś, bez czego święta Wielkanocne nie smakują już tak dobrze, dlatego w racjonalnych ilościach majonezu nie odmawiam, bo jest po prostu pyszny i niestety nic go nie zastąpi.

sałatka z majonezem

Przepisy na sałatki:
sałatka z ogórków kiszonych

Sałatka z kabanosem, ma naprawdę bardzo oryginalny smak, głównie dlatego, że na tle innych sałatek jej smak wyróżnia duża ilość ogórków kiszonych, które są kwaśne, ale dzięki temu, że są takie kwaśne smak sałatki z majonezem jest wyrazisty. Sałatka z ogórków kiszonych zawsze mi smakuje, obojętnie pod jaką postacią zostanie zrobiona.

Sałatka z kabanosem i jajkiem, bo jajko jest niemalże podstawą w sałatkach z majonezem, bardzo dobrze się komponuje. Jajko i majonez to według mnie najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Lepszego nie znajdziecie. Ewentualnie jajko z sosem tatarskim według mnie jest takim super punktem Wielkanocy, który trzeba przygotować, jeżeli nie macie czasu na wymyślne nadzienia do jajek.

Sałatka z kabanosem przepis:
sałatka z jajkiemsałatka z kabanosem i ogórkiem

Kabanosy kroję w małe kawałeczki, jajka ścieram na tarce na dużych oczkach. Sałatka z jajkiem może być wykonana właśnie w taki sposób, można też jajka posiekać nożem, albo pokroić w kostkę - pełna dowolność.

Ogórki kroję w kosteczkę i nie odciskam z soku. Sałatka z ogórków smakuje o niebo lepiej właśnie z tym sokiem, który miesza się z majonezem i tworzy bardzo pyszny sos.

Rzeżuchę siekamy i dodajemy do kabanosów, jajek i ogórków. Dodajemy również majonez, chrzan, sól i pieprz i dokładnie mieszamy.

sałatka z kabanosem przepis

Ja sałatkę podałam w bułce z dużą ilością rzeżuchy, którą uwielbiam. Rzeżucha również bardzo mocno kojarzy mi się z Wielkanocą i zapewne nie tylko mi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miłego dnia!