poniedziałek, kwietnia 15, 2019

Sałatka z kabanosem


sałatka na grilla


Sałatka z kabanosem i ogórkiem - sałatka na imprezę


Zbliżają się święta, a jak święta to i sałatka na świąteczny stół się przyda! Sałatka z majonezem, ale też ogólnie, majonez jest dla mnie czymś, bez czego święta Wielkanocne nie smakują już tak dobrze, dlatego w racjonalnych ilościach majonezu nie odmawiam, bo jest po prostu pyszny i niestety nic go nie zastąpi. Według mnie najlepszy jest majonez kielecki. A jak jest u Was?

Jak zrobić majonez?

Przepisy na sałatki / sałatki na święta (10 najlepszych sałatek):


Sałatka z kabanosem, ma naprawdę bardzo oryginalny smak, głównie dlatego, że na tle innych sałatek jej smak wyróżnia duża ilość ogórków kiszonych, które są kwaśne, ale dzięki temu, że są takie kwaśne smak sałatki z majonezem jest wyrazisty. Pomysł na sałatkę wpadł mi jak zawsze zupełnie naturalnie, a w międzyczasie zawsze sprawdzam, czy smak jest dobry i niczego nie brakuje. Tak powstaje u mnie niemalże każda sałatka na święta i nie tylko. Sałatka z ogórków kiszonych zawsze mi smakuje, obojętnie pod jaką postacią zostanie zrobiona. Nawet sałatka gyros, czy sałatka z zupek chińskich nie może się bez nich obejść. Ogórek kiszony to samo zdrowie, zawierają mnóstwo probiotyków, które usprawniają nasz organizm.

Sałatka z kabanosem i jajkiem, bo jajko jest niemalże podstawą w sałatkach z majonezem, bardzo dobrze się komponuje. Jajko i majonez to według mnie najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Lepszego nie znajdziecie. Ewentualnie jajko z sosem tatarskim według mnie jest takim super punktem Wielkanocy, który trzeba przygotować, jeżeli nie macie czasu na wymyślne nadzienia do jajek. Rzeżucha doskonale podkręca smak sałatek.

Sałatka z kabanosem przepis:

sałatka na świętaKabanosy kroję w małe kawałeczki(kabanos, kabanosowi nie równy, ja wybieram te suche), jajka ścieram na tarce na dużych oczkach. Sałatka z jajkiem może być wykonana właśnie w taki sposób, można też jajka posiekać nożem, albo pokroić w kostkę - pełna dowolność. Sałatki na imprezę muszą być wykonane szybko i bez zbędnego ślęczenia w kuchni.

Ogórki kroję w kosteczkę i nie odciskam z soku. Sałatka z ogórków smakuje o niebo lepiej właśnie z tym sokiem, który miesza się z majonezem i tworzy bardzo pyszny sos. Sałatka na grilla w takiej kwaśnej wersji jest super dodatkiem do pieczonej kiełbasy.

Rzeżuchę siekamy i dodajemy do kabanosów, jajek i ogórków. Dodajemy również majonez, chrzan, sól i pieprz i dokładnie mieszamy.


Ja sałatkę podałam w bułce z dużą ilością rzeżuchy, którą uwielbiam. Rzeżucha również bardzo mocno kojarzy mi się z Wielkanocą i zapewne nie tylko mi. Sałatki na wielkanoc warto ozdobić czymś zielonym, bo to wiosna i ma być zielono i pięknie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger