piątek, kwietnia 26, 2019

Witaminy dla dzieci - słomki VitaSipNiedobór witamin u dzieci
Niedobór witamin u dzieci to zjawisko groźne, o ile nie bardzo groźne, dlatego że mały organizm potrzebuje witamin i minerałów do tego, żeby się prawidłowo rozwijać i nie ma mowy o odkładaniu tak ważnej kwestii na później. 

Bardzo ważną kwestią jest badanie małego organizmu, żeby też absolutnie nie przedobrzyć, aby mieć po prostu wszystko pod kontrolą. Najważniejszą kwestią jest badanie poziomu witaminy D3, bo jej niedobór i nadmiar są dla małych organizmów szczególnie niebezpieczne. 

Witaminy zawarte w diecie nie zawsze odpowiadają zapotrzebowaniu małego organizmu. Mama, jest zawsze najlepszą mamą dla swojego dziecka, ale nie jest dietetykiem, a już na pewno w wielu przypadkach nie ma wpływu na to, że jej dziecko nie chce zjadać produktów pewnych kategorii, które ciężko zastąpić innymi o takiej samej zawartości witamin i minerałów.

Ja jestem mamą dwójki zupełnie różnych dzieci. Starszy Synek Oskarek to dziecko, z którym nigdy nie miałam problemów z jedzeniem, pochłaniał wręcz takie ilości jedzenia, że często wprawiał mnie w osłupienie, mimo to często zdarzały mu się niedobory. Oczywiście to nie tylko kwestia diety, bo nie można tylko tak tego rozpatrywać, za niedobór żelaza u dzieci najczęściej odpowiada zbyt wczesne odcięcie pępowiny, albo wirusy, które w tej kwestii strasznie wycieńczają organizm. Młodsza Milenka to straszny niejadek i ją naprawdę ciężko przekonać do zjedzenia, czy wypicia czegoś co nie jest w jej stałym jadłospisie.

uzupełnianie witamin


Milenka przekonała się do słomek z witaminami i to jest proszę Państwa prawdziwy cud nad Odrą, bo bliżej nam do Odry, niż Wisły :) Witaminy dla dzieci - słomki VitaSip to prawdziwy przełom w przyjmowaniu witamin u moich dzieci.

witaminy dla dziecivita sip

Słomki Vita Sip to pyszny napój, lekko musujący, który jest bardzo chętnie wypijany przez moje dzieci. Oprócz tego, że jest smaczny, to zawiera witaminy i minerały. Jeżeli śledzicie mojego instagrama, to w przypiętych relacjach jest test moich małych testerów, którzy krzywią się pijąc witaminy, ale skrzywienie buzi nie oznacza, że witaminy są niesmaczne - one po prostu nie zawierają cukru! A to, że nie zawierają cukru przekonuje mnie do nich jeszcze bardziej! Sama niecierpię musujących witamin, bo są da mnie po prostu za słodkie i ciężko spotkać dla dorosłych witaminy w takiej formie, które nie zawierałyby mnóstwa cukru i tym podobnych.

Dostępne są 3 rodzaje witamin w słomkach:
  • Multiwitamina o smaku owoców leśnych
  • Multiwitamina o smaku pomarańczowym 
  • Witamina C i Cynk o smaku jabłkowym
witamina C o smaku jabłkowym

Moje dzieciaki bardzo je lubią i chętnie dzielą się z innymi dziećmi, które nas odwiedzają, to przepyszna zabawa, która świetnie nawadnia. Nawodnienie to także ważna kwestia, a zasługuje na szczególną uwagę zwłaszcza dlatego, że zbliżają się co raz to cieplejsze dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger