poniedziałek, marca 16, 2020

Bułeczki drożdżowe, chleb, rogaliki drożdżowe i inne domowe pieczywo

rogaliki drozdzowe

Domowy chleb


Jak upiec chleb?


Nie od dziś wiadomo, że domowe pieczywo jest najsmaczniejsze. Pieczywo kupione na zapas już leży w śmietnikach - to chore. Przeczytaj "Jakie zapasy musisz zrobić w przypadku koronawirusa?" Nie warto kupować 10 chlebów na raz, bo zanim minie jego data przydatności do spożycia, okaże się, że musisz je wyrzucić. Jeżeli kupiłeś/aś za dużo pieczywa, możesz je zamrozić, wysuszyć, zrobić pyszne śniadanie: 

kanapkaPowracając, pieczenie chleba to bardzo miła i przyjemna sprawa, mam dla Was kilka prostych przepisów. Nie wiem czy wiecie, nie każdy wychodząc na zakupy załapał się na pieczywo.

Chleb na zakwasie


Żeby upiec chleb na zakwasie, najpierw musimy mieć zakwas na chleb. Dobry zakwas możemy dostać od kogoś, kto w pieczenie chleba bawi się już od dłuższego czasu, wtedy ten zakwas jest silny i pieczenie chleba wtedy przynosi bardziej spektakularny efekt, można też zakwas na chleb zrobić samemu i podsyłam Wam właśnie przepis na Zakwas żytni

Kiedy zakwas na chleb będzie gotowy możesz upiec najprostszy chleb na zakwasie. Jest to chleb pszenno żytni z ziarnami, którego przygotowanie to pestka. Chleb pszenno żytni na zakwasie to tak naprawdę chleb mieszany łyżką. Nic trudnego upiec taki chleb domowy.


chleb pszenno zytniChleb na drożdżach


Zobacz też Czy można mrozić drożdże?


Z chlebem na drożdżach jest o tyle łatwiejsza sprawa, że drożdże można kupić i od razu piec chleb. Druga sprawa, że nie każdy też załapał się na te drożdże, wtedy możecie przygotować:
Chleb z garnka, czyli klasyczny chleb pszenny na drożdżach uwielbiam za jego pyszną skórkę. Ciepły chleb z gara z samym masłem to poezja. Nie musicie mieć tak naprawdę żadnego specjalnego garnka, wystarczy nawet dobre naczynie żaroodporne.


Możesz również przygotować chleb orkiszowy, albo chleb z ziarnami. Kto wie? Może kwarantanna koronawirus przyczyni się do tego, że zaczniesz piec chleb tylko i wyłącznie w domu? 

Mam dla Was jeszcze dwa przepisy na nietypowe chlebki, a są nimi:
Bułeczki drożdżoweNajlepsze według Was! Bułki wrocławskie - piękne, puszyste, z doskonałą skórką.

bulki wroclawskie


Bułki pszenne to moje lubione. Cóż, uwielbiam gluten i nie zamierzam się z tym kryć. Taka bułka z masłem to często wszystko czego potrzebuję.

bulki do hot dogow


Jeżeli macie ochotę na hot dogi, czy hamburgery to przygotujcie bułki do burgerów, albo bułki do hot dogów.

Dla dzieci idealne będą proste bułeczki mleczne, są to szybkie bułeczki drożdżowe. Takie mięciutkie o przyjemnym lekko słodkawym smaku. 

Na koniec bombowe przepisy!

rogale drozdzowe


Rogaliki drożdżowe, z którymi pracuje się bardzo prosto, a efekt jest naprawdę niesamowity. Ja nie jestem jakimś sztukmistrzem, jestem samoukiem, żadnym piekarzem, ani kucharzem, a sama nie mogę się napatrzeć jakie boskie i równe wyszły.

Mam też u siebie pomysł na rogaliki drożdżowe na słodko, również wspaniałe dla dzieci, bo dzieci lubią takie małe bułeczki, lekko słodkie, bez niczego.

Masz ochotę na słodkie bułeczki z serem? Proszę, nie krępuj się i upiecz, drożdżowe ciasto poprawia humor!

A może marzą Ci się krakowskie obwarzanki, ale nie ma jak teraz wyskoczyć do Krakowa? Nic prostszego, klikasz w link i jedziesz według wskazówek, nie wychodząc z domu! 

Życzę wszystkim zdrowia, dużo, dużo zdrowia. Koronawirus nas nie pokona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger