środa, marca 04, 2020

Efekt koronawirusa

powietrze koronawirus NASA

Koronawirus panaceum na smog?


W ciągu miesiąca, w Chinach, diametralnie polepszyła się jakość powietrza. Czy jest to efekt koronawirusa? 

Zdjęcia NASA nie kłamią. Porównując styczeń i luty ubiegłego roku, a także analogiczny przedział czasowy tego roku, mamy obraz gigantycznej poprawy jakości powietrza, nie tylko w samym Wuhan, ale w całych Chinach. 


jakosc powietrza NASA

Dlaczego tak się dzieje? Czy koronawirus ma wpływ na jakość powietrza? 


Pośrednio koronawirus ma wpływ na jakość powietrza, ponieważ panika jaką wywołał doprowadziła do ograniczeń w transporcie, zamknięcia fabryk i ogólnego spowolnienia gospodarki w Chinach. Jak spowolnienie gospodarki w Chinach odbije się na gospodarce ogólnoświatowej? Widać już tego pierwsze efekty. 

Polepszenie jakości powietrza jest jak dotąd jedynym, choć bardzo dobrym, pozytywnym skutkiem SARS-CoV-2.

Epidemia koronawirusa - szczepionka na koronawirusa


Epidemia koronawirusa przynosi nam jeszcze jeden, ale bardzo zły skutek. Panika jaką wywołuje koronawirus jest niewspółmierna z zagrożeniem. Chińska grypa to efekt złej higieny przede wszystkim, bo tak roznoszą się w głównej mierze choroby. 

Mycie rąk po przyjściu do domu, mycie rąk przed jedzeniem, niepocieranie nosa, oczu, ust w miejscach publicznych jest w stanie uchronić wiele istnień, naprawdę! Nie kichajcie i nie kaszlcie na siebie, a będzie Wam dane przeżyć do ogłoszenia cudu jakim będzie szczepionka na koronawirusa. Wtedy pewnie spadnie sprzedaż artykułów pierwszej potrzeby: maseczki, płyny antybakteryjne, mydło, mąka, ryż, makarony, tak.. tego już nie dostaniecie w szanujących się dzielniach. Pozytywów doszukiwałabym się jeszcze w zwiększeniu dbania o higienę w cebulandii vel pyrlandii ;) No nareszcie zaczęliśmy myć ręce!

Szczepionka na koronawirusa została właśnie wysłana do testów, ale te mogą potrwać nawet 18 miesięcy. 

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce


Zapamiętajcie tę datę 04.03.2020 - pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce w Zielonej Górze. Pan przyjechał autobusem z Niemiec, chory czuje się dobrze, a rodzina objęta jest kwarantanną. Współpasażerowie człowieka z koronawirusem są odszukiwani, ponieważ stanowią realne zagrożenie. 


Czy alergicy są bardziej narażeni na zarażenie się koronawirusem?


Alergia jest jedną z głównych przyczyn obniżenia odporności organizmu, osłabieniu organizmu człowieka. Dlatego tak, alergicy są bardziej narażeni na zarażenie się koronawirusem. Pamiętajcie zatem, żeby myć ręce, nie wchodzić niepotrzebnie w duże skupiska ludzi, a przede wszystkim przypominać o tym swoim dzieciom, które mają alergię i z resztą nie tylko. Każdy z nas musi zachować zdrowy rozsądek. W domu przed wirusami może nas chronić oczyszczacz powietrza, który wyłapuje z powietrza dużą ich część.

1 komentarz:

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger