niedziela, kwietnia 05, 2020

Deser jogurtowy z chrupiącymi płatkami owsianymi

platki owsiane


Deser w pucharku


Szybki deser, fit deser, deser na szybko, jakkolwiek powiemy o tym deserze, to deser z kategorii "zdrowe desery".


Płatki owsiane


Z płatków owsianych przyrządzamy owsianki, płatki owsiane na mleku, spody do ciasta z płatków owsianych, batony, ciastka bez pieczenia, placuszki i wiele innych.

Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje płatków owsianych, są to: płatki owsiane górskie i płatki owsiane błyskawiczne. Platki owsiane błyskawiczne nie wymagają gotowania i je lubię najbardziej, bo życie trzeba sobie upraszczać. Płatki owsiane bezglutenowe są zawsze, bo owies jest po prostu zbożem nie zawierającym glutenu.

Desery na zimno - sprawdź koniecznie!
Jogurt grecki, czy jogurt naturalny? - fit desery i fit deserkiJeżeli chcemy uzyskać fit desery radziłabym użyć jogurtu naturalnego, ponieważ to właśnie jogurt naturalny zawiera mniej tłuszczu. Jogurt grecki za to ma bogatą konsystencję i ja używam go jako kwaśnej śmietany, a labneh, czyli ser z jogurtu greckiego jest prze boski!

Jogurt naturalny, miód, banany, płatki owsiane i migdały, a dokładnie płatki migdałowe - te proste składniki połączone w jedną całość jako desery w pucharkach.


Desery na zimno - jak przyrządzić?

Potrzebujesz kilku prostych składników, które zapewne masz w swojej lodówce i spiżarni. Ze składników dostępnych pod ręką zawsze wyczarujesz coś pysznego! Szybkie deserki górą!


deser

Deser jogurtowy z chrupiącymi płatkami owsianymi (2 porcje) - składniki:  • 200 g jogurtu naturalnego
  • 2 łyżki miodu
  • 80 g płatków owsianych błyskawicznych
  • 1 garść migdałów w płatkach
  • 1 banan


Deser jogurtowy z chrupiącymi płatkami owsianymi - przygotowanie:


  1. Migdaly i płatki owsiane podpraż na suchej patelni. Jeszcze gorące dokładnie wymieszaj z 1 łyżką miodu.
  2. Jogurt naturalny również wymieszaj z 1 łyżką miodu, a banana pokrój na plasterki.
  3. Do wysokiej szklanki (z podanych składników wyjdą 2 porcje) wlej po 2 łyżki jogurtu, dodaj 1/2 pokrojonego banana, następnie 3 łyżki jogurtu i 1/2 chrupiących migdałów z płatkami owsianymi i miodem. Mini deser jest gotowy do jedzenia od razu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkiego smacznego

Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger